Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
12/13/2012
Міжнародний семінар з питань судового захисту прав жінок і дітей відбувся за участю українських суддів

Міжнародний семінар з питань судового захисту прав
жінок і дітей відбувся за участю українських суддів

Міжнародно-правовий семінар на тему: «Захист слабшої сторони у сімейних справах у судах Грузії, Молдови, України і Естонії» проходив у м. Тарту. У складі делегації суддів-членів Асоціації суддів України, у заході взяла участь суддя Верховного Суду України Лілія Григор'єва.
-
-
Зазначений семінар організувала Асоціація суддів Естонії та НКО «Форум Академикум» за фінансової підтримки Фонду з розвитку та гуманітарної допомоги Міністерства закордонних справ Естонської Республіки.

До складу української делегації входили також судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Ольга Дьоміна та Олена Євтушенко, суддя апеляційного суду міста Києва Анатолій Стрижеус. Делегації суддів Грузії, Молдови та Естонії, які взяли участь у конференції, також були представлені суддями верховних, апеляційних і місцевих судів – членами асоціацій суддів цих країн.

На семінарі обговорювалося питання захисту прав жінок і дітей у процесі вирішення судами сімейних спорів та шляхи підвищення ефективності захисту цієї категорії громадян як слабшої сторони цивільного процесу.

З метою вивчення досвіду Естонії у захисті прав дітей члени делегацій відвідали місцеві та апеляційні суди у м. Тарту, Йихви, дитячу установу у селі Маар’я, дитяче селище «SOS» і прийомні родини у місті Кейла, притулок для жінок і дітей, які потерпають від насильства у сім’ї в місті Йихви, а також зустрілися з канцлером права (дитячим омбудсменом) Естонії Індреком Тедером та інспекторами із захисту дітей органів місцевого самоврядування.

У процесі обговорення доповідей виступаючі на семінарі приділили увагу питанню застосування національними судами положень Конвенції про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок від 18 грудня 1979 року (ратифікована Українською РСР у 1980 році), Гаагської Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей від 25 жовтня 1980 року (ратифікована Україною у 2006 році), Європейської Конвенції про усиновлення дітей від 27 листопада 2005 року (ратифікована Україною 15 лютого 2011 року) та Конвенції про захист дітей і співробітництво в області міжнародного усиновлення від 29 травня 1993 року (яку Україна підписала, однак не ратифікувала).

Члени української делегації у своїх виступах поінформували учасників конференції про зміст національного законодавства у сфері захисту прав жінок та дітей і звернули увагу на ряд проблем, які існують при виконанні в Україні судових рішень з цих питань країн – учасниць конференції.

Обговорення зазначеної на семінарі теми, на думку Лілії Григор'євої, має практичне значення при застосуванні судами міжнародних норм у сфері захисту прав жінок та дітей.