Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
07/15/2009
Майже 500 суддів та працівників апаратів судів пройшли навчання в рамках Проекту «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України»

У Верховному Суді України відбулося засідання Координаційної ради Проекту Європейського Союзу «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України: компонент державної служби» (далі — Проект).

Керівник Проекту Еді Фракассіні нагадала, що в рамках Проекту у співпраці з українськими партнерами — Верховним Судом України (бенефіціар Проекту), Радою суддів України, Державною судовою адміністрацією України (далі — ДСА) та Академією суддів України — розроблено навчальну програму з метою ознайомлення працівників апаратів судів з навичками та технікою сучасного управління, які вони зможуть застосовувати у своїй щоденній роботі. Так, відповідно до Проекту протягом року впроваджувалася, зокрема, масштабна навчальна програма для голів судів та працівників апаратів судів загальної юрисдикції у Київській, Харківській, Одеській та Львівській областях.

Українськими тренерами з питань управління та суддями або експертами з країн ЄС проведено 28 одноденних та 10 триденних навчальних заходів. 109 голів судів взяли участь у тренінгах з питань стратегічного планування та управління змінами, 79 керівників апаратів судів — з питань ефективної комунікації та стратегічного планування. 252 помічники суддів ознайомилися з особливостями професійної етики в судах.

Проект має надзвичайно важливе значення, оскільки йдеться про навчання та запозичення позитивного європейського досвіду з адміністрування судами, зазначив суддя Верховного Суду України, заступник голови Ради суддів України Василь Гуменюк. На його думку, експерти підібрані вдало, а проблеми, що обговорювались у цільових групах, до складу яких входили голови судів, керівники апаратів судів, помічники суддів, виконавча служба, є актуальними. Враховуючи важливість охоплених Проектом проблем, виникла потреба в розширенні кола його учасників.

Подякували за співпрацю партнерам та висловили сподівання на її подальше плідне продовження ректор Академії суддів України Ірина Войтюк, керівник програми Представництва Європейської Комісії в Україні Андрій Співак, начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар.

Загальною метою Проекту є надання допомоги в удосконаленні адміністрування судової системи та управління в судах України. До завершення його діяльності, тобто до грудня 2010 року, заплановано провести 136 навчальних заходів, а також вивчається можливість використання дистанційного навчання (за допомогою мережі Інтернет) з метою підвищення кваліфікації працівників апаратів судів в Україні. Проект, зокрема, розробляє з метою їх практичного застосування декілька зручних та легких для користування посібників для голів судів та працівників апаратів судів з питань управління в судах. Проект також аналізує практику управління і процедури, які нині існують в українських судах, та розробляє рекомендації щодо їх удосконалення.

У роботі засідання Координаційної ради також брали участь: експерт з навчальних програм Проекту Брайан Кемпл, диретор WYG Девід Бартон, представник Наглядової Ради ЄС Ірина Шолева, начальник відділу міжнародних зв’язків Академії суддів України Тетяна Пустовойтова, завідуюча сектором міжнародного співробітництва ДСА Людмила Шаповалова, представник департаменту міжнародного правового співробітництва Міністерства юстиції України Владислав Гуртенко, начальник відділу нормативно-методичного забезпечення департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Олег Щелкунов, директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції при Міністерстві юстиції України Сергій Дубовик.