Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
10/06/2006
За участю Голови Верховного Суду відбулося засідання Ради суддів України

    6 жовтня за участю Голови Верховного Суду України Василя Онопенка у найвищому судовому органі відбулося засідання Ради суддів України.

    Одним з основних питань, винесених на обговорення, було “Про стан формування бюджету судів загальної юрисдикції на 2007 рік”. Вислухавши доповідача – Голову державної адміністрації України Івана Балаклицього, Василь Онопенко підкреслив, що дане питання є надзвичайно актуальним та важливим. “Аби навести лад у судовій системі, слід належним чином її фінансувати”, – сказав Голова ВС. При цьому він зазначив, що фінансування судової влади передбачено статтею 130 Конституції України. Окрім того, Василь Онопенко нагадав про існування проекту Закону “Про тимчасове фінансування судової влади”, головна ідея якого полягає в тому, що розпорядники бюджетних коштів звертаються до Кабінету Міністрів України зі своїми бюджетними запитами щодо фінансування. Голова ВС України закликав колег об’єднати зусилля при врегулюванні наболілих питань на законодавчому рівні. “Якщо сьогодні не зробити судову владу сильною на рівні законів, буксуватиме не лише судочинство, а й законодавча та виконавча влади. Відповідних кроків від нас чекають і керівництво держави і суспільство”, – наголосив Василь Онопенко.

    Серед інших тем, що обговорювалися на засіданні Ради суддів України, були: здійснення організаційних заходів щодо запровадження повного фіксування судового процесу технічними засобами; виконання вимог Цивільного процесуального кодексу України та Господарського процесуального кодексу України щодо збору витрат на інформаційно-технічне забезпечення.