Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
10/25/2010
Німецькі судді цікавляться перебігом судової реформи в Україні

ПРЕС-СЛУЖБА ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ



01024, м. Київ, вул. П.Орлика, 4
тел./факс: 594-54-11, Е-mail: presa@scourt.gov.ua


Повідомлення для преси

Німецькі судді цікавляться перебігом судової реформи в Україні

З 25 по 27 жовтня 2010 року Голова Верховного Суду України Василь Онопенко здійснює робочу поїздку до Федеративної Республіки Німеччини. Візит відбувається на запрошення Президента Федерального Верховного суду Німеччини пана Клауса Тольксдорфа

У програмі візиту – зустрічі з президентами та суддями Федерального Верховного суду ФРН і Федерального Конституційного суду, обговорення актуальних проблем судочинства.

Зокрема, під час зустрічі у Федеральному Верховному суді ФРН Василь Онопенко розповість про стан судової реформи в Україні, а німецькі колеги поділяться досвідом відносин між вищими судами Федерації. Чільне місце відведено й обговоренню питань забезпечення єдності судової практики, прискорення провадження у судових справах, компетенції й основним рисам ревізії згідно німецького права та касації згідно українського права.

Напередодні візиту до Німеччини Голова Верховного Суду України Василь Онопенко зустрівся з Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні паном Гансом-Юргеном Гаймзьотом.

Торкнувшись актуальних проблем судової реформи в Україні, пан Посол, зокрема, поцікавився повноваженнями Верховного Суду України після набрання чинності новим Законом «Про судоустрій та статус суддів».

Василь Онопенко поінформував пана Гаймзьота про те, що за новим Законом Верховний Суд не вправі розглядати справи по суті, а громадяни – не можуть безпосередньо звертатись до нього. Рішення про допуск справи до розгляду Верховним Судом – найвищої за Конституцією судової інстанції країни – ухвалює вищий спеціалізований суд, який переглядав цю справу в касаційному порядку. Крім того, новий Закон унеможливлює розгляд у Верховному Суді ті справи (а їх – більшість), в яких є процесуальні порушення, а не тільки порушення матеріального права. На думку Голови Верховного Суду України, за таких обставин стає неможливим повноцінний судовий захист прав громадян, що засвідчила у висновках Венеціанська комісія.

Ганс-Юргенс Гаймзьот зауважив, що закордонних дипломатів дещо вразили темпи, з якими приймався в Україні новий Закон «Про судоустрій та статус суддів», однак із вуст авторів законопроекту лунали запевнення, що в разі виникнення зауважень з боку Венеціанської комісії до Закону буде внесено корективи. У свою чергу, Василь Онопенко повідомив, що Верховний Суд уже підготував свої пропозиції, тож слово – за законодавцем.