Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення у кримінальних справах у касаційному порядку 2007 Ухвала колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 22 березня 2007 р. (витяг)<br><I>Призначення додаткового покарання за ст. 286 КК України у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів, не застосовується до особи, яка не мала такого права</I><br>

Призначення додаткового покарання за ст. 286 КК України у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів, не застосовується до особи, яка не мала такого права


Ухвала
колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України
від 22 березня 2007 р. (витяг)


Вироком Торезького міського суду Донецької області від 17 травня 2006 р., яким Б. засуджено за ч. 2 ст. 286 КК України на 3 роки позбавлення волі з позбавленням його права керувати всіма видами транспортних засобів строком на 2 роки.

На підставі ч. 1 ст. 71 КК України за сукупністю вироків Б. остаточно призначено 4 роки 1 місяць позбавлення волі з позбавленням права керувати всіма видами транспортних засобів строком на 2 роки.

В апеляційному порядку справа не переглядалась.

Згідно з вироком Б. засуджено за те, що він 28 вересня 2004 р., приблизно о 22 год., не маючи посвідчення водія, навичок водіння мотоцикла і реєстраційних документів на нього, керуючи технічно несправним мотоциклом ІЖ-Юпітер-4, рухаючись на автодорозі, порушивши вимоги п/п. "а", "б" п. 2.1, п/п. "а", "б", "г" п. 2.3, п. п. 12.1, 12.2, 12.3 Правил дорожнього руху України, скоїв наїзд на пішохода М., внаслідок чого потерпілій було заподіяно тяжкі тілесні ушкодження.

У касаційному поданні заступника прокурора Донецької області ставиться питання про зміну вироку щодо Б. та виключення з резолютивної частини вироку рішення суду про призначення Б. додаткового покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами з тих мотивів, що Б. посвідчення водія та права керувати транспортними засобами не мав.

Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора, яка підтримала касаційне подання і просила його задовольнити, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи подання, колегія суддів дійшла висновку, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

Обґрунтованість засудження та правильність кваліфікації дій Б. за ч. 2 ст. 286 КК України у касаційному поданні не оспорюються.

Однак, призначаючи Б. покарання за вчинення ним зазначеного злочину та за сукупністю вироків, суд поруч з основним призначив йому додаткове покарання у виді позбавлення права керувати всіма видами транспортних засобів строком на 2 роки.

Таке рішення суду не можна визнати обґрунтованим, оскільки з матеріалів справи та з вироку щодо Б. убачається, що посвідчення водія і права керувати транспортними засобами він не мав.

За таких обставин вирок щодо Б. підлягає зміні з виключенням рішення суду про призначення йому за ч. 2 ст. 286 та за сукупністю вироків на підставі ч. 1 ст. 71 КК України додаткового покарання у виді позбавлення права керувати всіма видами транспортних засобів строком на 2 роки.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 394—396 КПК України, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України


у х в а л и л а :

касаційне подання заступника прокурора Донецької області задовольнити.

Вирок Торезького міського суду Донецької області від 17 травня 2006 р. щодо Б. змінити.

Виключити із вироку рішення суду про призначення Б. за ч. 2 ст. 286 та за сукупністю злочинів на підставі ч. 1 ст. 71 КК України додаткового покарання у виді позбавлення права керувати всіма видами транспортних засобів строком на 2 роки.