Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
04/26/2012
У Верховному Суді України обговорено напрями подальшої співпраці з Проектом USAID «Справедливе правосуддя»

Зустріч, яка відбулася у Верховному Суді 25 квітня 2012 року з керівництвом Проекту USAID в Україні «Справедливе правосуддя» та керівництвом компанії Кімонікс Інтернешнл Інк., що забезпечує реалізацію проектів міжнародної технічної допомоги, зокрема, і Проекту «Справедливе правосуддя», провів Перший заступник Голови Верховного Суду України Ярослав Романюк.

Ярослав Романюк подякував присутнім на зустрічі старшому віце-президенту відділу по країнах Європи та Євразії компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. пані Анні Слотер, директору регіонального офісу компанії у Вашингтоні Кетрін Лофер, керівнику Проекту USAID в Україні “Справедливе правосуддя» Девіду Вону за плідну й конструктивну співпрацю, яка триває вже не перший рік.

Перший заступник Голови Верховного Суду України відзначив, що і в рамках попереднього Проекту «Україна: верховенство права» USAID активно співпрацював із Верховним Судом України, Радою суддів України, апеляційними та місцевими судами, надаючи їм необхідну технічну допомогу, пов’язану, зокрема, з комп’ютеризацією українських судових установ.

Тоді ж започатковано й роботу над створенням Кодексу суддівської етики, проект якого наразі схвалений Радою суддів України і запропонований для широкого публічного обговорення у суддівських колах різних регіонів країни. Це надзвичайно важлива робота, наголосив Ярослав Романюк, подякувавши американським колегам за надану і в цьому напрямі допомогу.

Актуальним на сьогодні, зауважив Перший заступник Голови Верховного Суду, є й розроблення спільно з Проектом стратегічного плану розвитку судової системи України, методики визначення навантаження на суддів, які разом із Кодексом суддівської етики – після відповідних обговорень – мають бути затверджені на з’їзді суддів України восени 2012 року.

У свою чергу Анна Слотер висловила задоволення від того, що реалізація проектів USAID в Україні відбувається так масштабно й результативно. Пані Слотер запевнила також, що всі започатковані судовою владою України й Проектом «Справедливе правосуддя» ініціативи активно розвиватимуться і в подальшому, оскільки ефективність їх упровадження очевидна.

Керівник Проекту USAID в Україні «Справедливе правосуддя» Девід Вон додав, що успіх був би неможливим без зацікавленості й активної участі у даних проектах Верховного Суду України, Ради суддів України та, власне, всієї суддівської спільноти України. Зокрема, за словами Девіда Вона, у розробку Стратегічного плану розвитку судової системи України зробили свій внесок понад 300 суддів України. Тепер планується масштабне обговорення Плану із залученням іще більшого кола учасників.

Під час зустрічі обговорено також необхідність посилення внутрішніх та зовнішніх комунікацій судової влади (конкретну програму дій у цьому напрямі презентувала заступник керівника Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Наталія Петрова), підвищення професійного рівня працівників апаратів судів, проведення навчального курсу з успішного адміністрування для керівників апаратів судів.

У зустрічі взяли участь начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар, керівник прес-служби Верховного Суду України Людмила Момот та представник Проекту USAID в Україні «Справедливе правосуддя» Ірина Черненко.