Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
11/27/2009
Удосконалення законодавства про боротьбу з корупцією в Україні має здійснюватися з дотриманням конституційних норм

На цьому наголосив в.о. Голови Верховного Суду України Петро Пилипчук на Пленумі Верховного Суду України, який відбувся 27 листопада 2009 року

Пленум Верховного Суду України прийняв рішення звернутися до Конституційного Суду України з поданнями щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законів України від 11 червня 2009 року “Про засади запобігання та протидії корупції”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення” і “Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень” та від 5 червня 2009 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження автоматизованої системи документообігу в адміністративних судах”.

Прийняті 11 червня 2009 року Верховною Радою України закони України “Про засади запобігання та протидії корупції”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення” та “Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень” суттєво змінюють правові засади боротьби з корупцією, встановлюють підстави та порядок притягнення до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення юридичних осіб, вносять зміни до Кримінального, Кримінально-процесуального кодексів України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Водночас, наголошувалося на Пленумі Верховного Суду, низка норм зазначених законів є сумнівними з точки зору їх відповідності Основному Закону України. А оскільки дія прийнятих законів поширюється не тільки на судову систему, а й на все українське суспільство, бо ж судді застосовуватимуть ці закони у судовій практиці, відповідність окремих їх положень Конституції України є надзвичайно важливою, підкреслив Петро Пилипчук. І в першу чергу під удар потраплять адміністративні суди. Ті суди, які розглядатимуть виборчі спори.

Тож Пленум Верховного Суду України визнав за необхідне звернутися за відповідними роз’ясненнями до Конституційного Суду України.