Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
05/29/2012
Делегація Верховного Суду України відвідала з робочим візитом Верховний Суд Грузії

З 23 по 26 травня 2012 року делегація Верховного Суду України на чолі з заступником Голови Верховного Суду України Анатолієм Яремою відвідала з робочим візитом Верховний Суд Грузії. До складу делегації входили судді Верховного Суду України Леонід Глос та Марина Кліменко, а також начальник відділу міжнародного співробітництва Ліна Губар.

Під час зустрічі у Верховному Суді Грузії Голова Верховного Суду Грузії Костянтин Кублашвілі поінформував членів делегації про повноваження очолюваної ним установи та про позитивні наслідки судової реформи.

З 2005 року у Грузії розпочалися масштабні перетворення в системі судів, прокуратури та адвокатури, що знаменувало собою проведення комплексної судової реформи. Одним із її напрямів стала інституційна реорганізація судової системи задля створення врівноваженої, функціонально збалансованої системи, а також для забезпечення інституційної ієрархії.

Наразі суди Грузії утворюють триланкову систему: суди першої інстанції, апеляційні суди та Верховний Суд Грузії як касаційна інстанція.

Одночасно в Грузії здійснено модернізацію судів, що відображається у визначенні питань, які підпадають під їх юрисдикцію, та у спеціалізації суддів на розгляді окремих категорій справ. Це сприяє їх швидшому вирішенню і на більш кваліфікованому рівні.

Для забезпечення доступності, як одного з основних принципів правосуддя, було створено інститут суддів-магістратів. Такі судді в районних (міських) судах здійснюють судочинство в незначних за складністю судових справах та розглядають справи в адміністративно-територіальних одиницях, де немає районних (міських) судів, що в значній мірі розвантажує місцеві суди.

За рахунок державного бюджету вирішено питання матеріально-технічного забезпечення судових установ та суддів: відремонтовано і побудовано нові приміщення судів, функціонує відеоконференцзв’язок, у кожному суді діє система електронного документообігу та електронної реєстрації справ, у декілька разів зросли зарплати, проблеми навантаження на суддів не існує. У кримінальній юрисдикції запрацював суд присяжних.

Із листопада 2005 року Верховний Суд Грузії є касаційною інстанцією та найвищим судовим органом. До складу Верховного Суду Грузії входять три судові палати: у кримінальних, цивільних та в адміністративних справах, в яких працює 18 суддів ­− по 6 у кожній.

У найвищому судовому органі Грузії введено критерії прийнятності до розгляду касаційних скарг. На основі цих критеріїв суд приймає до розгляду і розглядає лише ті справи, які мають важливе значення для розвитку правосуддя та для формування єдиної судової практики.

Судді всіх інстанцій збираються у ВСГ для обговорення та аналізу важливих проблем судової практики та вироблення спільного розуміння норм кримінального, цивільного й адміністративного права у вигляді рекомендацій, які розсилаються в суди усіх інстанцій. Такі рекомендації активно використовуються суддями загальних судів Грузії.

Голова ВСГ є одночасно і Головою Вищої ради юстиції Грузії (ВРЮГ). ВРЮГ є важливим органом судової системи, який також було реформовано. Ця незалежна й авторитетна інституція відповідає за управління судовою системою. До її компетенції входить розробка бюджету судової системи, забезпечення матеріальними й технічними ресурсами та контроль за їх використанням, призначення й звільнення суддів, прийняття рішень про їх просування по службі та порушення щодо них дисциплінарного провадження, прийняття на роботу працівників апаратів судів. До складу ВРЮГ входять 15 осіб, 12 із яких − судді.

-
-

У рамках зустрічі у Верховному Суді Грузії відбулося підписання Протоколу про наміри співробітництва та обміну правовою інформацією між Верховним Судом України та Верховним Судом Грузії.

Сторони в межах вищезазначених намірів проводитимуть двосторонні зустрічі з актуальних питань правосуддя, що становлять спільний інтерес, з метою забезпечення подальшого поглиблення своїх відносин і визначення пріоритетів для співробітництва.

Українська делегація відвідала також Вищу раду юстиції, міський суд міста Тбілісі та міський суд міста Мцхета.


У Верховному Суді Грузії
-

-

-

-

-

-
У суді міста Мцхета
-

-

-

-
У суді міста Тбілісі
-

-

-

-

-

-

-

-
Біля пам’ятника Т.Г. Шевченку у Тбілісі