Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
12/25/2009
Василь Онопенко: «Судді мають опиратися на одну основу – закон»

На цьому Голова Верховного Суду України наголосив на засіданні Ради суддів України 25 грудня 2009 року, на якому, крім іншого, розглядалося й питання повноваження органів суддівського самоврядування щодо призначення суддів на адміністративні посади

Судді мають показати приклад поваги до закону й виконати Рішення Конституційного Суду України від 22 грудня 2009 року, наголосив Василь Онопенко. Однак так само, на його переконання, має вчинити й Верховна Рада України, яку Конституційний Суд України наразі зобов’язав невідкладно виконати його попереднє Рішення від 16 травня 2007 року щодо законодавчого врегулювання питання про призначення судді на посаду голови суду, заступника голови суду та звільнення його з цієї посади.

Такого врегулювання, нагадав Василь Онопенко, судова влада України, а разом з нею все українське суспільство, чекає вже третій рік поспіль.

Рада суддів України вирішила створити робочу групу з вивчення питання про доцільність скликання позачергового з’їзду суддів України, на якому, зокрема, були б розглянуті питання, пов’язані із призначенням суддів на адміністративні посади в судах.

Рада суддів України скасувала рішення конференції суддів адміністративних судів України від 24 грудня 2009 року про покладення обов’язків Голови Вищого адміністративного суду України на Пасенюка О.М.

Це рішення, зазначалося на засіданні Ради суддів України, не відповідає чинному законодавству, оскільки Закон України «Про судоустрій України» (статті 43 та 108) не наділяє ні президію Вищого адміністративного суду України, ні конференцію суддів адміністративних судів України правом покладання виконання обов’язків Голови Вищого адміністративного суду України. Порядок виконання обов’язків голови вищого спеціалізованого суду у разі відсутності його голови чітко визначено частиною п’ятою статті 41 цього Закону, згідно з якою в разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його обов’язки виконує перший заступник голови суду, а за його відсутності – один із заступників голови цього суду відповідно до розподілу обов’язків.

Копію рішення Ради суддів України буде направлено Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Вищій раді юстиції, Міністерству юстиції України, Державній судовій адміністрації України, Голові Верховного Суду України, вищим спеціалізованим та апеляційним судам, радам суддів спеціалізованих судів, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України та іншим кваліфікаційним комісіям суддів, Державному казначейству України.

Звернено увагу на те, що рішення Ради суддів України є обов’язковим для всіх органів суддівського самоврядування та може бути скасоване з’їздом суддів України.