ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Закриття кримінальної справи на підставі ст. 7 КПК можливе лише у разі, якщо обвинувачений (підсудний) проти цього не заперечує
 
 

Закриття кримінальної справи на підставі ст. 7 КПК можливе лише у разі, якщо обвинувачений (підсудний) проти цього не заперечує

Ухвала колегії суддів судової палати з кримінальних справ Верховного Суду України
від 25 травня 2002 р.
(в и т я г)

Постановою Чугуївського міського суду Харківської області від 13 липня 2001 р. провадження у кримінальній справі щодо К., який обвинувачувався у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 1482 КК, закрито на підставі ст. 7 КПК.

К. обвинувачувався в тому, що він, будучи приватним підприємцем, за період із 1 березня по 31 грудня 1998 р. умисно ухилявся від сплати податків шляхом заниження об’єктів оподаткування, внаслідок чого до державного бюджету не надійшло 3 тис. 274 грн.

Постановою судді від 11 грудня 2000 р. К. було віддано до суду і справу призначено до судового розгляду, в результаті якого постановою від 13 липня 2001 р. Чугуївський міський суд закрив провадження у справі на підставі ст. 7 КПК внаслідок зміни обстановки.

У касаційній скарзі К., не погоджуючись із постановою про закриття справи на підставі ст. 7 КПК, просить її скасувати, посилаючись на те, що він не вчиняв зазначених дій, і справу направити на новий судовий розгляд.

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України касаційну скаргу задовольнила з таких підстав.

Як вбачається із справи, К. не визнавав себе винуватим у вчиненні злочину і заперечував проти закриття справи на підставі ст. 7 КПК.

Відповідно до ч. 4 ст. 7 і ч. 3 ст. 71 КПК закриття кримінальної справи внаслідок зміни обстановки не допускається, якщо обвинувачений (підсудний) проти цього заперечує. В цьому разі провадження у справі продовжується у звичайному порядку.

Закривши справу щодо К., суд таким чином істотно порушив кримінально-процесуальний закон.

У зв’язку з цим постанова суду підлягає скасуванню, а справа — направленню на новий судовий розгляд.

На підставі наведеного, керуючись статтями 394, 369 КПК, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України касаційну скаргу К. задовольнила, постанову Чугуївського міського суду Харківської області від 13 липня 2001 р. скасувала, справу направила на новий судовий розгляд у той же суд у іншому складі.

© 2024. Верховний Суд України. Розробка http://www.viaduk.net" style="color:#ffffff;">Віадук-Телеком