Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення у господарських справах у касаційному порядку 2006 Постанова Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 14 лютого 2006 р.<br><I> Касаційна скарга залишається без задоволення, якщо Судова палата визнає, що ухвала суду касаційної інстанції постановлена з дотриманням вимог процесуального права </I> <br>
Касаційна скарга залишається без задоволення, якщо Судова палата визнає, що ухвала суду касаційної інстанції постановлена з дотриманням вимог процесуального права

Постанова Судової палати у господарських справах Верховного Суду України
від 14 лютого 2006 р.

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України, розглянувши касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства “Луганськобленерго” (далі — ВАТ) на ухвалу Вищого господарського суду України від 15 листопада 2005 р. у справі № 18/43 за позовом ВАТ до Закритого акціонерного товариства “Укренергозбут” (далі — ЗАТ) про стягнення 1 млн 840 тис. 997 грн,


в с т а н о в и л а :

У грудні 2005 р. ВАТ звернулось до господарського суду з позовом до ЗАТ про стягнення 1 млн 840 тис. 997 грн. Позовні вимоги обґрунтовувались тим, що між позивачем та ЗАТ укладено договір купівлі-продажу від 16 травня 2000 р. № 54v-20/5 за умовами якого ВАТ зобов’язався передати, а відповідач прийняти і оплатити простий вексель № 643043215184, емітований ВАТ “Алчевський металургійний комбінат”, номінальною вартістю 1 млн 608 тис. 724 грн. Проте відповідач взятих на себе зобов’язань не виконав. Одночасно позивач просив суд стягнути з відповідача крім основного бору 232 тис. 273 грн пені.

Позовну заяву від імені позивача підписав виконуючий обов’язки голови правління ВАТ Скорбач В.П.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 2 березня 2005 р., залишеною без зміни постановою Київського апеляційного господарського суду від 14 вересня 2005 р., позовну заяву залишено без розгляду.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 15 листопада 2005 р. на підставі п. 6 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України (далі — ГПК) касаційну скаргу ВАТ повернуто скаржнику з тих мотивів, що оскаржені судові рішення у справі відсутні.

У касаційній скарзі ВАТ поставило питання про скасування ухвали Вищого господарського суду України від 15 листопада 2005 р. В обґрунтування скарги зроблено посилання на неправильне застосування Вищим господарським судом України норм матеріального і процесуального права.

Ухвалою Верховного Суду України від 19 січня 2006 р. порушено касаційне провадження з перегляду ухвали Вищого господарського суду України від 15 листопада 2005 р.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, дослідивши доводи касаційної скарги, Судова палата у господарських справах Верховного Суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 ст. 11118 ГПК, Верховний Суд України за результатами розгляду справи має, зокрема, право залишити ухвалу Вищого господарського суду України без змін, а скаргу — без задоволення.

Касаційна скарга залишається без задоволення, якщо Судова палата визнає, що ухвала суду касаційної інстанції постановлена з дотриманням вимог процесуального права.

У даному випадку, Судова палата у господарських справах Верховного Суду України не вбачає підстав для скасування оскаржуваної ухвали касаційного суду, оскільки остання є законною та обґрунтованою. Висновки оскарженої ухвали відповідають матеріалам справи.

Враховуючи наведене, керуючись ст. 11119, ст.11120 ГПК, Судова палата у господарських справах Верховного Суду України


п о с т а н о в и л а :

касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства “Луганськобленерго” залишити без задоволення.

Ухвалу Вищого господарського суду України від 15 листопада 2005 р. у справі № 18/43 залишити без змін.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.