Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення у кримінальних справах у касаційному порядку 2006 Ухвала колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 14 листопада 2006 р. (витяг)<br><I> Відповідно до ч. 4 ст. 81 КК України, у разі вчинення особою, до якої було застосовано умовно-дострокове звільнення від відбування порання, протягом невідбутої частини покарання нового злочину, суд призначає цій особі покарання за правилами, передбаченими статтями 71 і 72 КК України</I><br>
Відповідно до ч. 4 ст. 81 КК України, у разі вчинення особою, до якої було застосовано умовно-дострокове звільнення від відбування порання, протягом невідбутої частини покарання нового злочину, суд призначає цій особі покарання за правилами, передбаченими статтями 71 і 72 КК України

Ухвала
колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України
від 14 листопада 2006 р. (витяг)

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України розглянула в судовому засіданні в м. Києві 14 листопада 2006 р. кримінальну справу за касаційними поданням заступника прокурора Хмельницької області на вирок Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 29 вересня 2005 р., яким засуджено П. за ст. 395 КК України на три місяці арешту.

П. визнано винним у тому, що знаходячись під адміністративним наглядом, за постановою Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 9 вересня 2004 р., будучи попередженим про недопустимість порушень правил адміністративного нагляду і встановлених обмежень, він свідомо ухилявся від нагляду, починаючи з 26 березня 2005 р. не з’являвся в Кам’янець-Подільський МВ УМВС України у Хмельницькій області, під час перевірок був відсутній за місцем свого проживання, а 25 квітня 2005 р. самовільно залишив місце постійного проживання, де перебував на обліку, і почав проживати за іншою адресою.

В апеляційному порядку справа не розглядалася.

У касаційному поданні заступника прокурора порушено питання про скасування вироку щодо П. та направлення справи на новий судовий розгляд у зв’язку з неправильним застосуванням кримінального закону з посиланням на те, що суд не призначив йому покарання за сукупністю вироків на підставі ст. 71 КК України.

Захисник Л. у своєму запереченні просить відмовити у задоволенні касаційного подання прокурора щодо П., посилаючись на відбуття засудженим покарання за оскаржуваним вироком.

Заслухавши доповідача, думку прокурора, який підтримав касаційне подання, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційного подання, колегія суддів вважає, що це подання підлягає задоволенню.

Із матеріалів справи вбачається, що порушення правил встановленого адміністративного нагляду П. вчинив під час умовно-дострокового звільнення від відбування покарання за попереднім вироком.

Відповідно до ч. 4 ст. 81 КК України, у разі вчинення особою, до якої було застосовано умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, протягом невідбутої частини покарання нового злочину, суд призначає цій особі покарання за правилами, передбаченими статтями 72 і 71 КК України.

В порушення зазначених вимог закону суд не призначив П. остаточне покарання за сукупністю вироків. Тому відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 398 КК України цей вирок підлягає скасуванню через неправильне застосування кримінального закону, а справа —направленню на новий судовий розгляд.

На підставі наведеного, керуючись статтями 394—396 КПК України, колегія суддів


у х в а л и л а :

касаційне подання заступника прокурора Хмельницької області задовольнити.

Вирок Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 29 вересня 2005 р. щодо П. скасувати, а справу щодо нього направити на новий судовий розгляд.