Інформація про видання
На першу сторінку Написати листа Пошук
 2011   ‹ інформація про журнал
   № 1 (125)
    СУДОВА ПРАКТИКА
JUDICIAL PRACTICE
     РІШЕННЯ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ
DECISIONS IN CRIMINAL CASES





Відповідно до ч. 1 ст. 71 КК України повне або часткове приєднання невідбутої частини покарання за попереднім вироком застосовується, якщо засуджений до повного відбуття покарання за попереднім вироком вчинив новий злочин.

Вирок суду змінено, оскільки засуджений вчинив злочин після відбуття покарання за попереднім вироком


Ухвала
колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України
від 18 лютого 2010 р.
(в и т я г)

Бершадський районний суд Вінницької області вироком від 19 серпня 2009 р. засудив П. за ч. 3 ст. 185 КК на чотири роки позбавлення волі. На підставі ст. 71 КК за сукупністю вироків П. остаточно визначено покарання у виді позбавлення волі строком на чотири роки шість місяців.

В апеляційному порядку вирок не переглядався.

П. визнано винним і засуджено за те, що він 27 квітня 2009 р. приблизно о 10-ій год., перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, проник у літню кухню домогосподарства Х. Звідти П. таємно викрав 1 тис. 470 грн із сейфа, що знаходився у цьому приміщенні, відчинивши його ключем, викраденим з кишені штанів Х., і, таким чином, заподіяв останньому матеріальну шкоду на зазначену суму.

У касаційному поданні прокурор, не оскаржуючи доведеність винуватості та правильність кваліфікації дій П., порушив питання про зміну постановленого щодо нього вироку у зв’язку з неправильним застосуванням кримінального закону. На обґрунтування своєї позиції прокурор зазначив, що суд, призначаючи П. покарання за сукупністю вироків, залишив поза увагою ту обставину, що інкримінований йому злочин П. вчинив після відбуття умовно-дострокового звільнення за попереднім вироком. Прокурор також звернув увагу на необхідність виключити з вироку суду рішення про призначення засудженому покарання за сукупністю вироків.

Перевіривши матеріали справи та доводи подання, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

Як убачається з матеріалів кримінальної справи, Бершадський районний суд Вінницької області вироком від 23 січня 2006 р. засудив П. за ч. 1 ст. 262, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 185 КК та на підставі ч. 1 ст. 70 КК за сукупністю злочинів — на три роки шість місяців позбавлення волі.

Вінницький районний суд Вінницької області постановою від 13 серпня 2008 р. звільнив П. від відбування покарання умовно-достроково на шість місяців 13 днів.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КК повне або часткове приєднання невідбутої частини покарання за попереднім вироком застосовується, якщо засуджений до повного відбуття покарання за попереднім вироком вчинив новий злочин.

Оскільки П. новий злочин вчинив 27 квітня 2009 р., тобто після відбуття умовно-дострокового звільнення за попереднім вироком, то призначення йому покарання за правилами, передбаченими ст. 71 КК, призвело до неправильного застосування кримінального закону.

Враховуючи наведене, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України змінила вирок Бершадського районного суду Вінницької області від 19 серпня 2009 р. щодо П. і виключила з вироку рішення суду про призначення П. покарання за сукупністю вироків на підставі ст. 71 КК, а також постановила вважати П. засудженим за ч. 3 ст. 185 КК на чотири роки позбавлення волі.