Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення й ухвали в цивільних справах у касаційному порядку 2005 Ухвала від 26 жовтня 2005 р. у справі за позовом Б. до Солотвинської селищної ради, ВАТ “Тячівський агрокомплекс”, 3-я особа – К., про визнання недійсними рішень Солотвинської селищної ради та визнання недійсними договорів оренди земельної ділянки

Ухвала колегії суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України
від 26 жовтня 2005 р.

розглянувши справу за позовом Б. до Солотвинської селищної ради, ВАТ “Тячівський агрокомплекс”, 3-я особа – К., про визнання недійсними рішень Солотвинської селищної ради та визнання недійсними договорів оренди земельної ділянки,
в с т а н о в и л а:

У червні 2003 р. Б. звернувся до суду з позовом до Солотвинської селищної ради, 3-я особа К. про визнання недійсними і скасування рішень Солотвинської селищної ради та визнання недійсними договорів оренди земельної ділянки.

Рішенням Тячівського районного суду від 12 липня 2004 р. позов Б. задоволено.

Не погоджуючись з зазначеним рішенням К. 13 серпня 2004 р. подав апеляційну скаргу.

Ухвалою Апеляційного суду Закарпатської області від 21 вересня 2004 р. апеляційну скаргу К. залишено без розгляду у зв’язку з пропуском строку на апеляційне оскарження.

На зазначену ухвалу надійшла касаційна скарга К., в якій він просить ухвалу апеляційного суду скасувати, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.

Касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Залишаючи апеляційну скаргу без розгляду апеляційний суд виходив з того, що строк на оскарження рішення Тячівського районного суду від 12 липня 2004 р. закінчився 11 серпня 2004 р., а тому К. пропустив строк на апеляційне оскарження рішення.

Погодитись з таким висновком апеляційного суду не можна.

Відповідно до ч. 1 ст. 292 ЦПК України (в редакції 1963 р.) апеляційні скарги, апеляційне подання прокурора на рішення суду першої інстанції можуть бути подані протягом одного місяця з наступного дня після проголошення рішення.

Згідно з ч. 2 ст. 87 ЦПК України (в редакції 1963 р.) строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку.

Рішення суду першої інстанції проголошено 12 липня 2004 р., отже перебіг строку на апеляційне оскарження цього рішення починається 13 липня 2004 р. і закінчується 13 серпня 2004 р.

За таких обставин Колегія суддів вважає, що ухвала суду апеляційної інстанції не може залишатися в силі й підлягає скасуванню, а справа – направленню у суді апеляційної інстанції для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.

Керуючись ст. 336 ЦПК України, Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:

Касаційну скаргу К. задовольнити.

Ухвалу Апеляційного суду Закарпатської області від 21 вересня 2004 р. скасувати, а справу направити в той же апеляційний суд для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.

Ухвала оскарженню не підлягає.