Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення у кримінальних справах в порядку виключного впровадження 2003 Ухвала від 17 жовтня 2003р. у справі К.О.

Ухвала
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2003 р. Верховний Суд України на спільному засіданні суддів Судової палати у кримінальних справах і Військової судової колегії


під головуванням заступника Голови
Верховного Суду України Пилипчука П.П.

за участю заступника
Генерального прокурора України Кудрявцева В.В.розглянула кримінальну справу за клопотанням заступника Генерального прокурора України, внесеним за поданням п’яти суддів Верховного Суду України, про перегляд у порядку виключного провадження судових рішень щодо К.О.

Вироком Апостолівського районного суду Дніпропетровської області від 19 вересня 2001 р.

К.О., 26 серпня 1976 р. народження,
раніше не судимого

засуджено за ч. 2 ст. 141 КК України 1960 р. на три роки позбавлення волі.

Цим же вироком засуджений Б., подання стосовно якого не вноситься.

Ухвалою судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Дніпропетровської області від 28 березня 2002 р. вирок щодо К.О. залишено без зміни.

Ухвалою колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 5 грудня 2002 року судові рішення щодо К.О. також залишені без зміни.

Вироком суду К.О. визнано винуватим у тому, що 9 грудня 2000 р. він із Б., за попереднім зговором між собою, скориставшись відсутністю господаря квартири у м. Зеленодольську Д., у стані алкогольного сп’яніння вирішили викрасти із ванної кімнати 2 алюмінієвих бідони. Під час винесення зазначених бідонів крадіїв помітив Д. і попросив їх залишити його майно. Однак Б. і К.О. не погодились, і викрали майно Д., завдавши потерпілому значної шкоди на суму 190 гривень.

У клопотанні заступник Генерального прокурора України Кудрявцев В.В. просить судові рішення щодо К.О. змінити: виключити кваліфікуючу ознаку ч. 2 ст. 141 КК України 1960 р. (заподіяння значної шкоди) і з урахуванням зменшення обсягу обвинувачення та позитивних даних про особу засудженого пом’якшити призначене йому покарання. Про це порушується питання й у поданні суддів.

Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України Кияшка А.Я., прокурора, який підтримав своє клопотання, перевіривши матеріали справи, судді Судової палати у кримінальних справах і Військової судової колегії дійшли висновку про необхідність задоволення клопотання.

Як вбачається з матеріалів кримінальної справи, суд вірно встановив, що К.О. вчинив відкрите викрадення індивідуального майна потерпілого Д. за попередньою домовленістю із Б., тому правильно кваліфікував його дії за ч. 2 ст. 142 КПК України як грабіж, вчинений за попередньою змовою групою осіб. Про наявність зговору свідчить узгодженість дій засуджених.

Але висновок суду про те, що зазначеними діями потерпілому була заподіяна значна матеріальна шкода, є помилковим, оскільки згідно з приміткою до ст. 185 КК України шкода визнається значною, якщо потерпілому спричинені збитки на суму від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як установлено у справі, потерпілому Д. були спричинені збитки на 190 гривень.

За таких обставин із зазначених судових рішень слід виключити кваліфікуючу ознаку ч. 2 ст. 141 КК України 1960 р. (заподіяння значної шкоди) та з урахуванням даних про особу К.О. (раніше не судимий, до вчинення злочину характеризувався позитивно) пом’якшити йому призначене покарання.

З урахуванням наведеного, керуючись статтями. 4004, 40010 КПК України, Верховний Суд України


У Х В А Л И В:


Клопотання заступника Генерального прокурора України Кудрявцева В.В. задовольнити.

Вирок Апостолівського районного суду Дніпропетровської області від 19 вересня 2001 р., ухвалу судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Дніпропетровської області від 28 березня 2002 р. і ухвалу колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 5 грудня 2002 р. щодо К.О. змінити.

Виключити із судових рішень кваліфікуючу ознаку ч. 2 ст. 141 КК України 1960 р. (заподіяння значної шкоди).

Пом’якшити К.О. міру покарання за ч. 2 ст. 141 КК України 1960 р. до одного року восьми місяців позбавлення волі.
Головуючий П.П. Пилипчук

Суддя – доповідач А.Я. Кияшко