Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення у кримінальних справах у порядку виключного провадження 2005 Ухвала від 13 липня 2005 р. у справі за поданням п’яти суддів Верховного Суду України про внесення на судовий розгляд у порядку виключного провадження клопотання заступника прокурора Запорізької області про зміну вироку щодо Ю.

У х в а л а

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Верховний Суд України на спільному засіданні
Судової палати у кримінальних справах та Військової судової колегії:


під головуванням
Першого заступника Голови
Верховного Суду України
Пилипчука П.П.
за участю заступника
Генерального прокурора України
Кудрявцева В.В.

розглянувши в судовому засіданні в м. Києві 13 липня 2005 р. кримінальну справу за поданням п`яти суддів Верховного Суду України про внесення на судовий розгляд у порядку виключного провадження клопотання заступника прокурора Запорізької області про зміну вироку щодо Ю.,

в с т а н о в и в:

Вироком Мелітопольського районного суду Запорізької області від 18 листопада 2002 р. Ю., 23 квітня 1963 р. н., уродженець с. Вознесенка Мелітопольського району Запорізької області, неодноразово судимий, останній раз 3 серпня 1995 р. за ст. 861, ч. 2 ст.140 КК України на 10 років позбавлення волі. 31 липня 2000р. на підставі п. ”б” ст. 9 Закону України ”Про амністію” від 11 травня 2000 р. строк покарання скорочено на 1/2 частину, а 10 серпня 2001 р. звільнений від покарання на підставі п. “в” ст. 3 Закону України “Про амністію” від 5 липня 2001 р., засуджений за ч. 3 ст. 186 КК України на 4 роки 6 місяців позбавлення волі.

На підставі ст.71 КК України до покарання за даним вироком приєднано покарання за попереднім вироком і остаточно визначено покарання за сукупністю вироків – 5 років позбавлення волі.

В апеляційному порядку справа не розглядалася.

За вироком суду Ю. визнано винним у тому, що він 14 серпня 2002 р., перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, за обставин, встановлених судом і детально наведених у вироку, в с. Костянтинівка Мелітопольського району Запорізької області з будинку № 116, що по вулиці Горького відкрито викрав велосипед “Україна” вартістю 140 грн., належний потерпілій А.

У клопотанні прокурор порушує питання про перегляд судового рішення у порядку виключного провадження у зв`язку з неправильним застосуванням кримінального закону, посилаючись на неправильність вироку суду в частині призначення покарання за сукупністю вироків на підставі ст. 71 КК України.

Про це порушено питання і в поданні, підписаному п`ятьма суддями Верховного Суду України.

Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України Пивовара В.Ф., прокурора, який вважав клопотання обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи клопотання, судді Судової палати у кримінальних справах та Військової колегії вважають, що клопотання підлягає задоволенню.

Суд, призначаючи Ю. покарання за вироком від 18 листопада 2002 р., безпідставно застосував положення ст.71 КК України.

Посилання суду у мотивувальній частині вироку на ст. 14 Закону України “Про амністію” від 5 липня 2001 р. як на підставу призначення Ю. покарання за правилами сукупності вироків є безпідставним, оскільки дана стаття містить таку вказівку щодо осіб, до яких застосовано ст. 6 цього Закону. А Ю. був звільнений від покарання на підставі п. ”в” ст. 3 вказаного акту про амністію, тобто його повністю звільнено від невідбутої частини покарання без встановлення щодо нього іспитового строку.

А отже, вирок слід змінити і виключити з нього вказівку про застосування щодо Ющенка С.М. положень ст.71 КК України.

Виходячи з наведеного та керуючись статтями 400-4, 400-10 КПК України, Верховний Суд України,


у х в а л и в :

Клопотання заступника прокурора Запорізької області задовольнити.

Вирок Мелітопольського районного суду Запорізької області від 18 листопада 2002 р. щодо Ю. змінити.

Виключити з вироку рішення суду про приєднання на підставі ст.71 КК України до призначеного Ю. покарання невідбуте покарання за попереднім вироком.

Вважати Ю. засудженим за ч. 3 ст. 186 КК України на 4 роки 6 місяців позбавлення волі.


Головуючий: П.П. Пилипчук
Суддя-доповідач: В.Ф. Пивовар