Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення у господарських справах у касаційному порядку 2006 Постанова Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 14 лютого 2006 р.<br><I> Посилання Вищого господарського суду України на невідповідність поданої касаційної скарги вимогам процесуального законодавства, не зазначення касатором  по суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права, спростовуються змістом касаційної скарги</I> <br>
Посилання Вищого господарського суду України на невідповідність поданої касаційної скарги вимогам процесуального законодавства, не зазначення касатором по суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права, спростовуються змістом касаційної скарги

Постанова Судової палати у господарських справах Верховного Суду України
від 14 лютого 2006 р.

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України розглянувши касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” (далі — Товариство) на ухвалу Вищого господарського суду України від 5 грудня 2005 р. № 3/12,

в с т а н о в и л а:

У грудні 2004 р. Товариство звернулося в Господарський суд Луганської області з позовом до Лисичанського спеціалізованого підприємства “Лисичанськтепломережа” про стягнення 904 тис. 732 грн, у тому числі 173 тис. 825 грн боргу за використану активну електроенергію, 724 тис. 771 грн вартості електроенергії, спожитої з перевищенням договірної величини, 5 тис. 459 грн боргу за реактивну електроенергію, 9 грн інфляційних нарахувань, 560 грн пені, 105 грн річних.

Рішенням Господарського суду Луганської області від 10 березня 2005 р. позов задоволено частково; з відповідача стягнуто 173 тис. 825 грн боргу за спожиту активну електроенергію, 5 тис. 459 грн боргу за надані послуги з компенсації перетікання реактивної електроенергії, 560 грн пені, 105 грн річних, 9 грн інфляційних нарахувань; в решті вимог у позові відмовлено.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 05 грудня 2005 р. № 3/12 Товариству повернуто касаційну скаргу на рішення Господарського суду Луганської області від 10 березня 2005 р. на підставі п. 6 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України (далі — ГПК). Ухвала вмотивована тим, що у касаційній скарзі аналізується чинне законодавство, але не зазначено суті порушення або неправильного застосування судом норм матеріального чи процесуального права.

26 січня 2006 р. колегією суддів Судової палати у господарських справах Верховного Суду України за касаційною скаргою Товариства порушено провадження з перегляду у касаційному порядку ухвали Вищого господарського суду України від 05 грудня 2005 р. № 3/12. У касаційній скарзі ставиться питання про скасування оскарженої ухвали та передачу справи на розгляд до цього суду з мотивів виявлення різного застосування Вищим господарським судом України одного й того ж положення процесуального закону у аналогічних справах, неправильного застосування норм процесуального права.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника позивача, розглянувши доводи касаційної скарги, перевіривши матеріали справи, Судова палата у господарських справах Верховного Суду України вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Вимоги до форми і змісту касаційної скарги визначено ст. 111 ГПК, і, зокрема, встановлено, що касаційна скарга повинна містити вимоги особи, яка подала касаційну скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.

Повертаючи касаційну скаргу, Вищий господарський суд України послався на недотримання Товариством вимог зазначеної норми. Проте з таким висновком погодитись не можна.

Касаційна скарга Товариства на рішення Господарського суду Луганської області від 10 березня 2005 р. мотивувалась тим, що суд порушив вимоги статей 26, 27 Закону України “Про електроенергетику”, неправильно застосував п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1999 р. № 1741 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 1999 р. № 441”, не застосував до правовідносин сторін положення ст. 617 Цивільного кодексу України та ч. 2 ст. 218 Господарського кодексу України, порушив норми статей 4, 83 ГПК.

Таким чином, посилання Вищого господарського суду України на невідповідність поданої Товариством касаційної скарги вимогам процесуального закону спростовується змістом касаційної скарги. Наведені у касаційній скарзі доводи за своєю суттю відповідають вимогам п. 4 ч. 1 ст. 111 ГПК. За таких обставин оскаржену ухвалу Вищого господарського суду України слід скасувати як незаконну, а справу передати на розгляд до цього суду.

Керуючись статтями 11117—11121 ГПК, Судова палата у господарських справах Верховного Суду України


постановила:

Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” задовольнити.

Ухвалу Вищого господарського суду України від 05 грудня 2005 р. № 3/12 скасувати, а справу передати на розгляд до Вищого господарського суду України.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.