Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Пленум <br> Верховного Суду України 2004 Про внесення змін до постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 р. № 7  “Про практику призначення судами кримінального покарання”<br> <I> Постанова Пленуму Верховного Суду України  від  10 грудня 2004 р. № 18</I> <br>

Про внесення змін до постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 р. № 7 “Про практику призначення судами кримінального покарання”

Постанова
Пленуму Верховного Суду України
від 10 грудня 2004 р. № 18


Рішенням Конституційного Суду України від 2 листопада 2004 р. №15-рп/2004 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення ч. 1 ст. 69 Кримінального кодексу України в частині, яка унеможливлює призначення особам, котрі вчинили злочини невеликої тяжкості, більш м’якого покарання, ніж передбачено законом. Це положення втратило чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України зазначеного рішення.

У зв’язку з цим виникла потреба внести відповідні зміни до п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 р. № 7 “Про практику призначення судами кримінального покарання”.

Крім того, необхідно внести зміни до абзацу третього п. 9 цієї постанови з тим, щоб усунути суперечність між ним та ч. 3 ст. 13 Кримінально-виконавчого кодексу України, прийнятого 11 липня 2003 р.

З урахуванням викладеного Пленум Верховного Суду України постановляє:

Внести до постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 р. № 7 “Про практику призначення судами кримінального покарання” такі зміни:

1. В абзаці першому п. 8 постанови слова “особливо тяжкого, тяжкого злочинів або злочину середньої тяжкості” замінити словом “злочину”.

2. В абзаці третьому п. 9 останнє речення викласти в такій редакції:

“Поклавши на засудженого обов’язок, передбачений п. 4 ч. 1 ст. 76 КК, суд не встановлює періодичність і дні проведення реєстрації; відповідно до ч. 3 ст. 13 Кримінально-виконавчого кодексу України вирішення цього питання віднесено до компетенції кримінально-виконавчих інспекцій.”