Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення у кримінальних справах у касаційному порядку 2006 Ухвала колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 29 серпня 2006 р. (витяг)<br><I> Суд, звільняючи особу від кримінальної відповідальності у зв’язку з актом амністії, не взяв до уваги, що її злочинні дії продовжувались і після набрання чинності Закону України `Про амністію` від 31 травня 2005 р.</I><br>

Суд, звільняючи особу від кримінальної відповідальності у зв’язку з актом амністії, не взяв до уваги, що її злочинні дії продовжувались і після набрання чинності Закону України “Про амністію” від 31 травня 2005 р.


УХВАЛА
колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 29 серпня 2006 р.
(витяг)

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України розглянула в судовому засіданні у м. Києві 29 серпня 2006 р. кримінальну справу за касаційним поданням заступника прокурора Черкаської області на постанову Городищенського районного суду Черкаської області від 23 січня 2006 року щодо Г., обвинуваченого у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, провадженням закрита на підставі пунктів “б”, “е” ст. 1 Закону України “Про амністію” від 31 травня 2005 р.

Органами досудового слідства Г. обвинувачувався в тому, що він влітку 2000 р., придбавши 48 бойових припасів до нарізної вогнепальної зброї калібром 5,6 мм, впродовж до 17 листопада 2005 р. незаконно їх зберігав за місцем свого проживання без передбаченого законом дозволу.

В апеляційному порядку справа не переглядалась.

У касаційному поданні заступник прокурора Черкаської області посилається на безпідставне застосування судом Закону України “Про амністію” від 31 травня 2005 р., що призвело до незаконного закриття кримінальної справи щодо Г. Просить постанову суду від 23.01.2006 р. щодо Г. скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.

Заслухавши доповідача, думку прокурора, який підтримав касаційне подання та просив його задовольнити, перевіривши матеріали справи та обговоривши наведені у касаційному поданні доводи, колегія суддів вважає, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

Як видно з матеріалів справи, Г. обвинувачувався у тому, що він вчинив продовжуваний злочин, передбачений ч. 1 ст. 263 КК України, в період часу з літа 2000 р. до 17 листопада 2005 р.

Відповідно до вимог ст. 12 Закону України “ Про амністію” від 31 травня 2005 р. дія цього закону поширюється на осіб, які вчинили злочини до дня набрання ним чинності включно.

Зазначений закон набрав чинності 23 червня 2005 р.

Отже, звільняючи від кримінальної відповідальності Г. у зв’язку з актом амністії, суд не взяв до уваги, що його злочинні дії, які полягали в незаконному зберіганні бойових припасів, продовжувалися і після набрання чинності Закону “Про амністію” від 31 травня 2005 р., а тому положення цього закону на Г. не поширюються.

За таких обставин постанова суду підлягає скасуванню, а справа направленню на новий судовий розгляд, в ході якого суду належить прийняти законне та обґрунтоване рішення.

Враховуюче викладене, керуючись статтями 394—396 КПК України, колегія судів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України


у х в а л и л а:

постанову Городищенського районного суду Черкаської області від 23 січня 2006 р. щодо Г. скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд в той же суд в іншому складі суддів.