Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення у кримінальних справах у касаційному порядку 2006 Ухвала від 10 лютого 2006 р. у справі за клопотанням заступника Генерального прокурора України на вирок Авдіївського міського суду Донецької області від 16  січня 2004  р.

У Х В А Л А

Верховного Суду України на спільному засіданні
Судової палати у кримінальних справах і Військової судової колегії


Вироком Авдіївського міського суду Донецької області від 16 січня 2004 р. Ш., 1950 р. народження, судимості не має,

засуджено за ч.2 ст.368 КК України на 5 років позбавлення волі з конфіскацією 1/2 частини майна та з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями строком на 3 роки.

На підставі ст.75 КК України Ш. звільнено від відбування основного покарання з випробуванням із іспитовим строком на 3 роки.

В апеляційному та касаційному порядку справа не розглядалась.

Ш. визнано винуватим у тому, що він у період із лютого 1999 р. по лютий 2002 р., працюючи, спочатку заступником, а потім першим заступником Авдіївського міського голови й будучи одночасно депутатом Авдіївської міської ради та, займаючи відповідальне становище, отримав від зазначених у вироку громадян хабарів на суму 1 110 грн.

У клопотанні порушено питання про зміну постановленого щодо Ш. вироку з виключенням із нього рішення суду про призначення засудженому додаткового покарання у виді конфіскації 1/2 частини майна.

У поданні п’яти суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України підтримано клопотання прокурора.

Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України, вислухавши думку Генерального прокурора України про необхідність задоволення клопотання, перевіривши матеріали справи, судді Судової палати у кримінальних справах і Військової судової колегії вважають, що клопотання підлягає задоволенню.
Висновок суду про винуватість Ш. у вчиненні ним злочину, за який його засуджено, підтверджений дослідженими у судовому засіданні та наведеними у вироку доказами.

Його дії за ч. 2 ст. 368 КК України кваліфіковано вірно.

Основне покарання та додаткове у виді позбавлення права обіймати певні посади призначені Ш. відповідно до вимог закону.

Разом із тим, призначивши Ш. додаткове покарання у виді конфіскації майна, суд допустив неправильне застосування кримінального закону.

Згідно зі ст.77 КК України у разі звільнення особи на підставі ст.75 КК України від відбування покарання з випробуванням можуть бути призначені додаткові покарання у виді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу.

Додаткове покарання у виді конфіскації майна до встановленого зазначеним законом переліку не входить.

З огляду на це, рішення суду про призначення засудженому Ш. додаткового покарання у виді конфіскації 1/2 частини майна підлягає виключенню з вироку.

Керуючись статтями 4004 і 40010 КПК України, Верховний Суд України
у х в а л и в :

клопотання заступника Генерального прокурора України задовольнити.

Вирок Авдіївського міського суду Донецької області від 16 січня 2004 р. щодо Шарманова Сергія Івановича змінити. Виключити з нього рішення суду про призначення Ш. додаткового покарання у виді конфіскації 1/2 частини майна.