Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Проблеми судово-правової реформи Запровадження відновного правосуддя Міжнародна конференція “Формування української моделі відновного правосуддя” (матеріали підготовлені Українським центром `Порозуміння`)

Міжнародна конференція “Формування української моделі відновного правосуддя”

У Пущі Водиці 10–11 лютого відбулася міжнародна конференція “Формування української моделі відновного правосуддя”, організована Українським центром порозуміння за підтримки Верховного Суду України, Академії суддів України та Міністерства юстиції України. Організатори форуму щиро вдячні за фінансову підтримку Європейській Комісії, Мережі громадянської дії в Україні та Агенції міжнародного розвитку США (USAID).

Упродовж кількох останніх років низка громадських організацій нашої країни прямо чи опосередковано впроваджує відновне правосуддя (ВП) у своїй діяльності. До ідеї відновного правосуддя прихильно ставиться громадськість України, а фахівці переконані в її актуальності.

За підтримки Верховного Суду України реалізуються експериментальні програми примирення потерпілих та правопорушників з метою гуманізації системи правосуддя й збільшення уваги до потреб потерпілих від злочинів. Зростає кількість публікацій в українських наукових виданнях на зазначені теми. Програми примирення викликають щораз більший інтерес у суддів та інших представників системи правосуддя.

У роботі конференції взяли участь понад сто осіб – представники судової системи, правоохоронних органів, науки і просвітництва, а також громадських організацій, які налагоджують партнерські стосунки для впровадження відновного правосуддя в Україні. Метою учасників конференції було професійне обговорення моделі відновного правосуддя в Україні.

Хоч на сьогодні у світі не існує єдиної «правильної» моделі відновного правосуддя, яка б могла бути відтворена й адаптована в Україні, організатори конференції намагались якомога ширше представити досвід інших держав з впровадження програм примирення, медіації, сімейних конференцій та інших програм ВП у системі кримінального правосуддя. Разом з тим мета конференції полягала в тому, щоб спільними зусиллями вирішити досить складне завдання: систематизацію унікального українського досвіду (як історичного, так сучасного) щодо застосування різних моделей примирення. Це дозволить визначити найближчі перспективи розвитку і напрями роботи для їх інституціоналізації.