Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
На першу сторінку Судова практика Рішення у господарських справах у касаційному порядку 2005-2 Постанова від 13 вересня 2005 р. у справі за позовом АСТ ôБусінö до ТОВ ôАвіакомпанія ôХорсö про визнання банкрутом

Постанова Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України від 13 вересня 2005 р.

Верховний Суд України, розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Дарт” на постанову Вищого господарського суду України від 11 травня 2005 р. у справі №23/381-46/582-Б за заявою акціонерного страхового товариства “Бусін” до товариства з обмеженою відповідальністю “Авіакомпанія “Хорс” про визнання банкрутом,
в с т а н о в и л а:

У квітні 2003 р. акціонерне страхове товариство “Бусін” звернулося до суду з заявою про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Авіакомпанія “Хорс”.

Заявник зазначав, що у товариства з обмеженою відповідальністю “Авіакомпанія “Хорс” за затримку сплати страхових платежів виникла заборгованість, яку останнє визнає, однак погасити не може у зв’язку із складним матеріальним становищем.

Оскільки на момент подачі заяви до суду грошових зобов’язань боржник не виконав, заявник просив порушити справу про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Авіакомпанія “Хорс”, визнати його банкрутом, визнати акціонерне страхове товариство “Бусін” кредитором на загальну суму 745 072 грн. 07 коп.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 22 квітня 2003 р. за заявою акціонерного страхового товариства ôБусінö порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю ôАвіакомпанія ôХорсö.

Ухвалою цього ж суду від 22 жовтня 2003 р. винесеною за результатами підготовчого засідання, визнано вимоги ініціюючого кредитора на суму 745 072 грн. 07 коп. та зобов’язано його подати до офіційного друкованого органу оголошення про порушення провадження у справі.

Ухвалою попереднього засідання Господарського суду м. Києва 13 січня 2004 р. затверджено реєстр вимог кредиторів на суму 5 245 235 грн. 87 коп., при цьому з реєстру вимог кредиторів виключено Company “Scan Air S.A” та товариство з обмеженою відповідальністю ôДартö.

Company “Scan Air S.A” та товариство з обмеженою відповідальністю ôДартö звернулись до Господарського суду м. Києва із заявами про перегляд зазначеної ухвали за нововиявленими обставинами.

За наслідками перегляду ухвалою Господарського суду м. Києва від 16 лютого 2004 р. ухвалу попереднього засідання змінено та визнано Company “Scan Air S.A” і товариство з обмеженою відповідальністю “Дарт” кредиторами, зобов’язано внести зміни до реєстру вимог кредиторів.