« Назад |
БУККРОСИНГ: прочитав книгу – передай іншому
No documents found
Популярний у всьому світі громадський рух «буккросинг» набирає в Дніпрі все більшої популярності
. Старт цьому руху дала Дніпропетровська облдержадміністрація, а «душею» проекту стали радники голови
Юрій ГОЛІК та
Ольга ГОРБ.
14 грудня куточок «буккросингу» з’явився і в лікарні Мечникова. Креативні полиці з книгами - подарунок Дніпропетровської облдержадміністрації. У відкритті мечниківського пункту «буккросингу» взяли участь директор обласного Департаменту охорони здоров’я Наталія БУДЯК, головний лікар Сергій РИЖЕНКО і радник голови облдержадміністрації Ольга ГОРБ.
Сергій РИЖЕНКО наголосив на важливості облаштування таких пунктів обміну книжок у лікувальних закладах, особливо стаціонарних відділеннях.
- Нарешті пункт «буккросингу» з’явився і у нас. Ми вдячні обласній державній адміністрації, Департаменту охорони здоров’я за такий прекрасний подарунок. Кожного року в наших стаціонарних відділеннях проходять лікування близько 40 000 пацієнтів, проводиться до 16 000 операцій. Переконаний, що читання буде відволікати пацієнтів від думок про хворобу й сприятиме підвищенню настрою та швидшому одужанню, - сказав Сергій Анатолійович.
Наталія БУДЯК подякувала лікарню Мечникова і особисто головного лікаря за підтримку ініціативи, а також закликала інших приєднуватися до руху «буккросинг».
- З власного досвіду можу сказати, що «буккросинг» - досить популярний. У нашому департаменті теж є такі полиці з книгами - ними із задоволенням користуються відвідувачі і самі працівники, - зазначила Наталія БУДЯК. - Лікарня ім. Мечникова працює цілодобово, книги зможуть приймати і медики, які перебувають на чергуванні».
За словами
Ольги ГОРБ, за останні півтора роки в держустановах регіону відкрили з десяток куточків «буккросингу», з’являються вони і в інших місцях, наприклад, у багатьох кафе, кав’ярнях.
Справжньою родзинкою мечниківського «буккросингу» стала книга про досвід з лікування поранених у роки Другої Світової війни, подарована головним лікарем Сергієм РИЖЕНКО.
- За останні три з половиною роки ми набули значного досвіду з лікування поранених, вже зовсім скоро буде видана наша власна книга. А ця, сподіваюся, буде корисною для наших молодих лікарів, - зазначив Сергій Анатолійович.
Не менш цінну книгу, про історію розвитку промисловості на Дніпропетровщині, до «буккросингу» лікарні передала директор історичного музею Надія Капустіна, яка саме зараз проходить лікування в одному зі стаціонарних відділень.
Появу пункту «буккросингу» гідно оцінили і перші його відвідувачі.
- Буваю в лікарні часто, щонайменше - два рази на рік. Дуже вдячний за те, що подумали про дозвілля пацієнтів. Коли читаєш - відволікаєшся, відкриваєш для себе щось нове », - зазначив пацієнт лікарні Сергій ЖАРКО.
- Дуже приємно було побачити такий куточок, це доказ того, що про комфорт пацієнтів дбають. Асортимент широкий. Книги на будь-який смак. Радію, що багато з них - українські», - поділився своїми думками пацієнт закладу Олександр МАРТИНЮК.
Мета «буккросингу» - перетворити світ в одну велику бібліотеку. А принцип: прочитав книгу - передай іншому. Паперові книги сьогодні - задоволення не з дешевих, тому дуже добре, що в нашому місті подібних бібліотечних пунктів стає дедалі більше.
Вікторія НІКОЛІНКО