« Назад |
Відділення алергологічне
Розташування

(терапевтичний корпус, IІI поверх)
Пост:
+380 (56) 756-95-71
Зав. відділенням:
+380 (56) 373-09-32
Телефон внутр. зв'язку:
20-75
Дмитро Миколайович МАКСАКОВ
Відділення алергологічне, яким завідує лікар вищої категорії, к.м.н.
МАКСАКОВ Дмитро Миколайович, розраховане на 30 ліжок. Матеріально-технічна база відділення відповідає європейським стандартам лікування і діагностики алергічних захворювань. Завідуючий відділенням
надає консультації в консультативній поліклініці лікарні щочетверга з 11:00 до 13:00.
У відділенні працюють лікарі вищої категорії, які постійно підвищують кваліфікацію в провідних клініках та в інститутах удосконалення лікарів міст Києва, Донецька, Львова. Робота відділення проводиться спільно з кафедрою госпітальної терапії № 1 та профпатології Дніпропетровської медичної академії, очолюваної д.м.н., професором КУРЯТА Олександром Вікторовичем, іншими кафедрами академії та суміжними відділеннями лікарні. (кафедри госпітальної терапії № 1, профпатології та ін.) і суміжними відділеннями лікарні.
Проводиться діагностика і лікування захворювань різного ступеня тяжкості та ускладнень хворих алергологічного профілю: бронхіальна астма, поліноз, хронічний, алергічний риніт цілорічний, хронічна рецидивуюча кропив'янка, дерматит, лікарська, харчова, інсектна алергія, ангіоневротичний набряк Квінке, синдром Лайєла, синдром Стівенса-Джонсона, анафілактичний шок.
Для виявлення та диференціальної діагностики алергічних захворювань органів дихання, патологічних станів слизових, шкірних покривів (медикаментозної, харчової та інсектної алергій) у відділенні застосовується як лабораторні (визначення IgE, пріктестірованіе з лікарськими препратів), так і інструментальні (спірографія, БМТ, пікфлоуметрія, пріктестірованіе з усіма видами алергенів, проведення провокаційних, інгаляційних, сублінгвальних, шкірних, кон'юнктивальний тестів) методи досліджень.
У комплексному лікуванні хворих алергологічного профілю застосовуються методи алерген-специфічної імунотерапії (СІТ) і неспецифічної імунотерапії (застосування аутосивороткі, аутолізата мокротиння, медикаментозна імунокорекція, згідно з даними імунологічного дослідження крові), методи еферентної терапії (плазмоферез, гемосорбція, УФОК, лазерогемотерапія), небулайзерної терапія, методи немедикаментозного впливу і реабілітації (нормо,-гіпербарична оксигенація, вольове управління диханням, спелеотерапія, фізіотерапія, ЛФК).
За хворими, які пройшли лікування у відділенні ми проводим диспансерне спостереження та імунологічний моніторинг.
Співробітниками відділення розроблено інформаційний лист, рекомендований АМН України та затверджений МОЗ України, рекомендований в навчальний процес для вищих медичних закладів, а також у комплексне лікування і реабілітацію хворих на бронхіальну астму, впроваджені два патенти з профілактики та купіруванню бронхоспастичного синдрому.
За 13 років роботи лікарями відділення спільно з співробітниками кафедри опубліковано 48 статей в друкованих виданнях України та Європи, проведено на телебаченні 18 тематичних виступів, впроваджено 37 сучасних методик з діагностики та лікування алергічних захворювань. Лікарі відділення є учасниками медичних форумів як в Україну, так і в країнах СНД та Європи.
Ми маємо безліч вдячних відгуків від пролікованих хворих.