ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Login Зворотній зв'язок Мапа сайту
« Назад | Медсанбат - збереження життя і здоров'я військових, які перебувають в зоні проведення АТО

No documents found



9 грудня 2014 року в Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. І. І. Мечникова в рамках проекту Віктора та Олени ПІНЧУК "Медсанбат" розпочався тренінг для військових медиків, які або готуються до відправки в бойові частини Міністерства оборони України, або вже проходять службу в зоні АТО.

Головний лікар Сергій РИЖЕНКО урочисто відкрив заняття двома мовами українською та англійською. У тренінгу, який проводиться у співпраці з Генеральним штабом ЗС України, взяли участь 150 військових лікарів, а також цивільних осіб, залучених до надання медичної допомоги бійцям в гарячій зоні.

Впродовж 5 днів, саме стільки триватиме тренінг, на них очікує курс спеціальної тактичної підготовки, який дозволить зберігати життя українських солдат і знижувати відсоток інвалідності та ампутацій у зоні бойових дій.

Всі заняття проводяться в рамках курсів "Основи оперативно-тактичного догляду за пораненими" і "Розширений дошпитальний догляд при травмі".

Програма курсу кожен раз трансформується в залежності від часу, на які військові медики можуть залишити свою службу в своїх частинах, і від рівня підготовки учасників тренінгу. Але вона завжди максимально адаптована до специфіки травм і поранень, з якими стикаються українські лікарі в зоні проведення АТО.

Учасники тренінгу почали відпрацьовувати ситуації тривалого автономного перебування бойового підрозділу і вимушеного продовженого надання медичної допомоги на полі бою (затримка евакуації). Програма тренінгу включає в себе навички відновлення дихання, обробку поранень грудей, роботу з манекенами, відпрацювання крапельниць і уколів один на одному. Обов'язково проводиться практикум по роботі з переломами і пораненнями живота, травмами хребта і голови, випадками переохолодження. Проводилися заняття з використання медикаментів, відпрацьовувалася ергономічна упаковка тактичного рюкзака.

Тренінг організований за стандартами НАТО під керівництвом американських і українських інструкторів, у кожного з яких є серйозний досвід медичної практики в спецпідрозділах, які ведуть бойові дії.

Це вже третій тренінг, який проводиться в рамках проекту в Дніпропетровському регіоні. Що показує, наскільки він стратегічно важливий для підготовки кадрів, які відповідають за порятунок життів і здоров'я наших солдатів на війні. Дніпропетровська область стала другим регіоном після Києва, в якому в жовтні 2014 були проведені два тренінгових циклу, що охопили понад 100 слухачів.

Ще один тренінг відбувся на початку грудня в смт. Черкаське. У процесі навчання там взяли участь 150 слухачів, 85 з яких отримали сертифікати, що підтверджують проходження повного курсу навчання.

Усього за три місяці роботи проекту через систему підготовки "медсанбат" пройшли більше тисячі військових медиків у всіх регіонах України.

Тренінги проходять як в госпіталях, в стаціонарних аудиторіях, так і в польових мобільних госпіталях, на полігонах, де дислокуються військові підрозділи, які беруть участь у АТО.




 
 
РОЗШИРЕНА ВЕРСІЯ