ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Login Зворотній зв'язок Мапа сайту
« Назад | Щодо медичниної допомоги пораненим із зони АТО - звіт на оперативній нараді

No documents found



Дорогі колеги!

Протягом трьох з половиною місяців до лікарні Мечникова надходять поранені під час бойових дій в зоні АТО.

Загальна кількість поранених перевищила 270 осіб, з них більше сімдесяти п’яти на сьогодні знаходиться на стаціонарному лікуванні.

Структуру поранень складають: вогнепальні переломи кісток кінцівок; проникні торакоабдомінальні поранення, баротравма вибуховою хвилею, вогнепальні поранення головного мозку, хребтово-спинальні поранення, опіки, сполучена та комбінована травма. Також слід зазначити, що переважна більшість поранених надходять у стані травматичного та геморагічного шоку.

Зауважу: лікарня Мечникова бере на себе найбільш тяжкі, пов’язані з ризиком для життя поранення, які вимагають проведення інтенсивної терапії, виведення з шоку та оперативних втручань на третинному рівні.

Для досягнення цієї мети в лікарні задіяні всі підрозділи, пов’язані з наданням невідкладної допомоги:

- приймально-діагностичне відділення з реанімаційною залою та ургентним операційним блоком (С.С. ЛОГІНОВ);

- відділення анестезіології з надання невідкладної допомоги (О.М. МАШИН);

- відділення інтенсивної терапії політравми (І.О. ЙОВЕНКО);

- відділення анестезіології та інтенсивної терапії №1 (В.М. ДУБИНА);

- відділення інтенсивної терапії сепсису (М.Ф. МОСЕНЦЕВ);

- відділення анестезіології та інтенсивної терапії №2 (В.І. ГРИШИН);

- травматологічне відділення № 1 (І.І. ЖЕРДЄВ);

- хірургічне відділення № 1 (В.А. ПЕЛЕХ);

- хірургічне віділення № 2 (С.О. КОСУЛЬНИКОВ);

- нейрохірургічне відділення № 2 (А.Г. СІРКО);

- відділення мікрохірургії вуха (Д.В. ЛИЩЕНКО);

- відділення щелепно-лицевої хірургії (А.С. КОМОК);

- відділення хірургії судин (О.О. СЕРГЄЄВ);

- відділення судинної нейрохірургії (С.П. ГРИГОРУК);

- психосоматичне відділення (С.М. МОРОЗ).

Завдяки постійним тренінгам, які проводить в приймально-діагностичному відділенні Олександр ТОЛУБАЄВ, поступово склався чіткий алгоритм надання екстреної допомоги під час масового надходження поранених, що надає можливість працювати без втрати часу та раціонально використовувати роботу фахівців.

Зусиллями Ніни РУБАН створена група переливання крові пораненим, яка складається з найменш задіяних у наданні інших видів допомоги лікарів – зокрема гінекологів. Це значною мірою розвантажує анестезіологів, хірургів, травматологів, нейрохірургів.

Під постійним контролем Олени ГАВВИ знаходиться потреба поранених у медикаментах та перев’язувальних матеріалах, робота лабораторії, рентгенологічного відділення та відділення функціональної діагностики. На нинішній час немає скарг на затримки або несвоєчасне обстеження поранених.

Докладне та безпомилкове ведення медичної документації вкрай важливе для подальшого отримання пацієнтами статусу пораненого під час бойових дій. Це питання знаходиться під жорстким контролем Катерини ДУХОВЕНКО.

Не було жодної відмови від завідувачів та лікарів приїхати та прооперувати або провести наркоз пораненому у нічний час, святкові та вихідні дні. Насамперед це Іван ЖЕРДЄВ, Андрій СІРКО, Сергій КОСУЛЬНИКОВ, Віталій ПЕЛЕХ, Ігор ЙОВЕНКО, Володимир ДУБИНА, Анатолій КОМОК, Олег ТОПКА.

Окрім того, ми плідно співпрацюємо з провідними фахівцями медичних закладів Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України.

Завдяки координованим діям та взаємопорозумінню наші поранені після стабілізації стану своєчасно транспортуються санітарними літаками у головні тилові шпиталі – Києва, Одеси, Вінниці, Львова тощо.

Успішне лікування поранених було б неможливе без створеного за ініціативою головного лікаря Штабу допомоги пораненим, який координує діяльність численних волонтерів і забезпечує пацієнтів необхідним обладнанням, медикаментами, побутовими речами, харчуванням тощо. Сергій БАДОГІН та Тетяна СПІРІДОНОВА дуже успішно очолюють цю вкрай важливу ділянку роботи.

Кінцевий результат нашої роботи – якість лікування. За весь час надання допомоги ми втратили трьох пацієнтів з цілком об’єктивної причини – їх поранення, незважаючи на всю надану допомогу, були несумісні з життям. Летальність 1,1% за умов вкрай тяжких поранень, за думкою головних спеціалістів – хірурга та анестезіолога МО України, – винятковий, найкращий в Україні результат.

Також вкрай низьким є відсоток ампутацій, максимальне збереження кінцівок вдається завдяки протезуванню судин, вакуум-терапії ран, раціональній зовнішній фіксації вогнепальних переломів кісток.

Жодний пацієнт не помер від проникної торакальної травми, в тому числі з пораненням серця.

Розроблені та впроваджені в лікарні технології лікування тяжкої черепно-мозкової травми дозволили отримати позитивні результати при найтяжчих вогнепальних пораненнях головного мозку.

Певну позитивну роль відіграло і наше навчання досвіду лікарів НАТО з передової, яке ми з Іваном ЖЕРДЄВИМ, Сергієм КОСУЛЬНИКОВИМ, Ігорем ЙОВЕНКО пройшли на початку липня.

Не можу не згадати, що наші лікарі надають допомогу пораненим не лише в межах стаціонарів: п’ятеро співробітників лікарні Мечникова рятують їх на передовій. Один з них, хірург Артем ПРОВАЛОВ, поранений, але, дякувати Богові, живий, три дні тому повернувся з зони АТО і зараз проходить стаціонарне лікування.

Головною проблемою є перевантаженість окремих профільних відділень пораненими (як приклад – більше 20 у відділенні травматології, 5-6 у ВІТ полі травми на 6 ліжок).

Шлях рішення – після стабілізації стану без затримок евакуювати поранених до головних військових шпиталів. Цю проблему ми намагаємось розв’язати сумісно з медичним керівництвом МОУ та МВС.

Дякую всім, дорогі колеги, за порозуміння і допомогу!

З повагою, заступник головного лікаря Юрій СКРЕБЕЦЬ




 
 
РОЗШИРЕНА ВЕРСІЯ