ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Login Зворотній зв'язок Мапа сайту
« Назад | Лікарня Мечникова підвела підсумки діяльності в 2014 році

No documents found



16.02.2015 року в лікарні Мечникова відбулася підсумкова медична рада за результатами роботи у 2014 році.

На цьому заході були присутні заступники головного лікаря, завідувачі структурних підрозділів лікарні, керівники громадських організацій.

В якості почесних гостей були запрошені:

СЕРГЄЄВ Віктор Володимирович - в.о. першого заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації;

МАКЕДОНСЬКИЙ Ігор Олександрович - в.о. начальника департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної держадміністрації;

ПАВЛОВ Володимир Олексійович - заступник голови Дніпропетровської обласної ради;

ДЗЯК Георгій Вікторович - ректор ДЗ "Дніпропетровська медична академія МОЗ України", академік НАМН України, професор, доктор медичних наук;

КОНДРАТЬЄВ Андрій Юрійович - начальник Державного Управління Держсанепідслужби України в Дніпропетровській області;

ШЕВЧЕНКО Радій Анатолійович - директор обласного центра екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;

ДУДНИК Сергій Петрович - начальник обласного госпіталю для інвалідів війни;

РИЛЬСЬКИЙ Андрій Семенович - начальник Дніпропетровського клінічного військового госпіталю;

ДЕДУШЕВ Павло Анатолійович - начальник медичної служби межрегіонального управління Національної гвардії України;

КОБЕЛЯЦЬКИЙ Юрій Юрійович - завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, професор;

ПОТАПОВ Валентин Олександрович - завідувач кафедри акушерства і гінекології, професор;

МЕДВЕДЄВ Михайло Володимирович - професор кафедри акушерства і гінекології;

ЛОСКУТОВ Олександр Євгенович - завідувач кафедри ортопедії і травматології, академік;

КУРЯТА Олександр Вікторович - завідувач кафедри шпитальної терапії № 1 та профпатології, професор;

МАРЦИНІК Євген Миколайович - завідувач кафедри факультетської терапії та ендокринології;

БЕРЕЗНЮК Володимир Васильович - завідувач кафедри отоларингології, професор;

ПОГОРЄЛОВ Олексій Вікторович - завідувач кафедри неврології і офтальмології, професор;

ДЗЯК Людмила Антонівна - завідувач кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО, професор;

КУТОВИЙ Олександр Борисович - завідувач кафедри шпитальної хірургії № 2, професор;

СТУСЬ Віктор Петрович - завідувач кафедри урології, професор;

БОНДАРЕНКО Ігор Миколайович - завідувач кафедри онкології і медичної радіології, професор парадонтології, доктор медичних наук;

КОМОК Олексій Анатолійович - доцент кафедри хірургічної стоматології, імплантації і парадонтології.

Головний лікар Сергій РИЖЕНКО у вступному слові зауважив, що 2014 рік був найскладнішим і найтрагічнішим у новітній історій країни, але лікарня Мечникова з честю виконала свій обов’язок та врятувала 99% тяжких поранених.

Він висловив вдячність професорам, завідувачам, лікарям, медсестрам, волонтерам та представникам обласної влади Віктору СЕРГЄЄВУ, Генадію КОРБАНУ, Борису ТРЕЙГЕРМАНУ за підтримку та постійну допомогу.

Короткі, але емоційні промови академіка Георгія ДЗЯКА, професора Володимира ПАВЛОВА та Радія ШЕВЧЕНКА були по-справжньому зворушливими, бо йшли від щирого серця.

Завдяки подвигу лікарів-мечниківців, білий халат знову став білим, і на зміну поширеному в ЗМІ іміджу чорного трансплантолога, коновала та крахобора прийшов Справжній Український Лікар, Захисник Нації та Рятувальник Поранених Героїв!

А такі дрібниці, як атестація, отримання сертифікату, категорії тощо, - для людей, що кожного дня буквально на руках виносять з того світу душі поранених – це лише формальність, яку ми легко вирішимо після нашої перемоги.

Рік, що минув, для всіх нас пройшов під абсолютним пріоритетом рятування життя пораненим.

Незважаючи на критичну, непередбачувану ситуацію, що склалася, Мечникова вдалося в цілому втримати під контролем головні показники якості роботиа деякі навіть покращити: зокрема, знизити загальну с 2,69% до 2,51% та післяопераційну летальність, с 1.61% до 1,48%.

Десятий місяць поспіль (з 9 травня 2014 року) лікарня Мечникова надає допомогу особам, які отримали поранення під час бойових дій в зоні проведення АТО.

У 2014 році було проліковано 790 поранених, які провели у відділеннях лікарні понад 6500 ліжко-днів, а на сьогодні кількість бійців складає вже 1100.

Найбільш тяжкі поранені, здебільшого прямо з передової, без надання кваліфікованої допомоги (допомога лише в межах само- та взаємопомічі) надходили у червні-липні.

Адекватне сортування, протишокові заходи, гемотрансфузійна терапія, зупинка кровотечі в більшості випадків були відсутні.

Подальше надходження таких поранених у серпні-вересні уповільнилось, але з початку року ми знову спостерігаємо значне збільшення кількості пацієнтів з тяжкою міно-вибуховою травмою.

Внаслідок розгортання досконалої, розгалуженої мережі військових польових шпиталів, майже всі поранені зараз надходять після виведення з шоку, гемотрансфузійної терапії та виконання невідкладних втручань у польових шпиталях.

Структуру поранень складають: вогнепальні переломи кісток кінцівок; проникні торакоабдомінальні поранення, баротравма вибуховою хвилею, вогнепальні поранення головного мозку, хребтово-спинальні поранення, опіки, сполучена та комбінована травма.

Статистичні показники свідчать, що через реанімаційну залу та відділення анестезіології та інтенсивної терапії пройшли 38,4% поранених.

Загальна летальність склала 1,1%.

За період з 9 травня по 31 грудня пораненим виконано понад 700 оперативних втручань, з них 130 репозицій вогнепальних переломів кісток кінцівок апаратами зовнішньої фіксації. На сьогодні ці цифри складають відповідно 900 та 240.

Професійна досконалість нейрохірургів лікарні дозволила успішно провести понад 60 найскладніших оперативних втручань з приводу вогнепальної травми головного та спинного мозку, періферійних нервів, магістральних артерій голови та шиї.

Тісна та ефективна взаємодія між хірургічними відділеннями № 1 і 2 з профільними реанімаціями (ВАІТ №1, ВІТ політравми та ВІТ сепсису), а також активне залучення до лікувального процесу головного хірурга та головного торакального хірурга, дозволили врятувати найтяжчих бійців з торакоабдомінальними пораненнями.

За життєвими показаннями пораненим перелито препаратів крові: свіжозамороженої плазми – 204,5 л, еритроцитарної маси – 302,1 л, тромбоцитів – 47 доз, кріопреципітату – 276 доз, альбуміну – 54,7 л.

І ще одним, мало не найголовнішим підрозділом лікарні, без якого неможливо було б навіть наблизитись до досягнутого результату, безумовно є волонтерський Штаб допомоги пораненим.

Завдяки його роботі вдається перекрити всі нестачі медикаментів та розхідних матеріалів.

Дорогі друзі! Шановні професори, завідувачі відділеннями, лікарі, сестри, донори та волонтери, завдяки яким лікарня вистояла і з честю виконала свій надскладний обов’язок! Шана і подяка вам за це!

А всім нам бажаю миру і порозуміння.

З повагою, заступник головного лікаря Юрій СКРЕБЕЦЬ




 
 
РОЗШИРЕНА ВЕРСІЯ