« Назад |
Медична допомога – основна складова соціального захисту ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
No documents found
14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Лікарня Мечникова є провідною лікувальною установою Дніпропетровської області з надання спеціалізованої медичної допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В обласному реєстрі зберігається база даних про стан здоров`я 36 тисяч жителів Дніпропетровщини, які постраждали від аварії на ЧАЕС.
Облік даних заснований на принципах постійного поновлення інформації про кожну людину, забезпечення довготривалого, автоматизованого, персонального моніторингу стану здоров’я чорнобильців, їх дітей і наступних поколінь.
Під медичним наглядом лікувальних закладів області знаходиться 15,5 тисяч постраждалих, з них частка ліквідаторів складає 80%.
Щорічно до нас від міст та районів області надходять індивідуальні дані про хронічні захворювання чорнобильців, зміни в їхньому життєвому статусі та адресні відомості.
Сьогодні чорнобильський рух переживає важкі часи, низка пільг для ІІ и ІІІ категорії відмінено, пенсії зменшено.
А хвороб за останні роки додалося.
Головний лікар Сергій РИЖЕНКО приділяє особливу увагу питанням надання медичної допомоги постраждалим в наслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Крім основної роботи, за його ініціативи щорічно проводяться акції для ліквідаторів, інвалідів, вдів.
- В нашій лікарні створено всі умови для обстеження та лікування чорнобильців, - наголошує Сергій Анатолійович. - Протягом року у спеціалізованому відділенні для хворих чорнобильського контингенту проходять стаціонарне лікування понад тисяча пацієнтів.
Медичні працівники прикладають усі можливі зусилля для максимального забезпечення постраждалих якісною високопрофесійною медичною допомогою, увагою та турботою.
Двері лікарні Мечникова завжди відкриті для чорнобильців.
Стан здоров`я постраждалого населення, на жаль, щорічно погіршується.
Кількість здорових серед ліквідаторів аварії всього 1%, а третину визнано інвалідами Чорнобиля.
Найчастіше чорнобильці страждають від хвороб системи органів дихання, кровообігу, травлення.
Зросла захворюваність злоякісними новоутвореннями за рахунок пухлин органів травлення та органів дихання.
На сьогодні остаточно доведено значне зростання захворюваності на рак щитоподібної залози після Чорнобильської катастрофи серед осіб групи підвищеного ризику (0-18 років на час аварії), яке визнане провідними науковими установами світу, як головний медичний
наслідок аварії на ЧАЕС.
Після цієї страшної трагедії минуло 30 років, і на сьогодні діти і підлітки, які зазнали найбільш значного впливу радіоактивного йоду, перейшли до категорії дорослих.
Тому зараз особлива увага приділяється профілактичній, інформаційно-роз’яснювальній роботі щодо захворюваності на рак щитоподібної залози саме серед молодих дорослих пацієнтів.
Тож вкрай важливо, особливо для чорнобильців, за найменшої підозри щодо стану здоров’я, під час щорічних профілактичних оглядів обов’язково звертатися до ендокринолога й, у разі потреби, проходити УЗ-обстеження щитоподібної залози.
Слід пам’ятати, що у разі раннього виявлення раку щитоподібної залози, ця хвороба повністю може бути вилікувана радіойодтерапією або шляхом хірургічного втручання.
Тетяна ЧЕКМАРЬОВА, завідувач диспансерним відділом з медичного забезпечення осіб, постраждалих від аварії на ЧАЕС