« Назад |
Мечниківці за профілактику ВІЛ!
No documents found
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом (синдромом набутого імунодефіциту).
В цьому році він проходить під девізом: "Я за профілактику ВІЛ".
Згідно зі статистикою українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України, тільки в минулому році було зареєстровано 13 381 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 2 349 дітей до 14 років).
Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 293 739 нових випадків ВІЛ-інфекції, за цей час від СНІДу померло 40 816 осіб.
Найбільш уражені ВІЛ-інфекцією регіони – Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська та Одеська області, а також Київ.
Головний лікар Сергій Риженко наголошує, що наше першочергове завдання забезпечити ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД рівний доступ до всіх медичних послуг, в тому числі хірургічних і акушер-гінекологічних, за умови максимальної безпеки медичних працівників лікарні.
Але з огляду на статистику, не менш важливим є завдання профілактики цієї небезпечної хвороби.
Починаючи з 2008 року, українці найчастіше інфікуються через незахищений секс: в 2005 році через сексуальні контакти інфікувалися 33 відсотки людей, у яких була виявлена ВІЛ-інфекція, в 2012 році цей показник зріс до 51, а у 2015 році - до 60 відсотків.
Більшість випадків інфікування ВІЛ зареєстровано у молодих людей віком від 15 до 30 років.
Але останнім часом спостерігається тенденція виявлення ВІЛ-інфекції у людей старшого віку (50-60 років).
Цьому є пояснення.
В кінці 80-х на початку 90-х років минулого століття, цим людям було від 20 до 30 років.
Не виключається той факт, що саме в цьому віці вони могли бути інфіковані, але гарний стан імунної системи стримував розвиток інфекції в організмі, і хвороба стала розвиватися лише тоді, коли через вікові особливості імунітет ослаб.
Тож сьогодні, не зважаючи на статус і вік, вкрай необхідно за найменших сумнівів щодостану свого здоров’я, переконатися, що в вашому організмі немає цієї страшної інфекції.
Бо, виходячи з практики, період від моменту зараження до симптомного прояву хвороби коливається від кількох місяців до десяти і більше років.
Серед основних симптомів прояву СНІДу: безпідставна втрата ваги, немотивована довготривала лихоманка, хронічна діарея (до 1 місяця), рецидивуючі бактеріальні пневмонії, оперізуючий герпес (лишай), безболі сне збільшення лімфатичних вузлів (понад 1 см), грибкове враження нігтів, інфекційні захворювання слизової оболонки рота та багато інших.
Питаннями обліку і лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД займаються інфекціоністи й лікарі спеціальних медичних закладів.
Наш обласний СНІД-центр знаходиться на ж\м Ігрень.
На жаль, з кожним роком і серед наших пацієнтів ВІЛ-інфікованих стає дедалі більше, тож медичні працівники вже давно входять до складу основних груп ризику.
Одним із надійніших і доступних методів захисту від ВІЛ-інфекції для медичних працівників було і залишається дотримання всіх правилі норм захисту.
Тож, звертаючись до своїх колег, хотіла б ще раз наголосити на необхідності застосування всіх необхідних гігієнічних і захисних засобів.
Слід пам’ятати, що раннє виявлення в організмі людини ВІЛ-інфекції, дозволяє своєчасно розпочати антиретровірусну терапію, що мінімізує негативний вплив хвороби на організм людини.
В нашій лікарні кожний бажаючий може здати аналіз крові на виявлення ВІЛ-інфекції, або пройти експрес-тест.
Зробити це можна в маніпуляційному кабінеті консультативної поліклініки (каб.113), попередньо звернувшись до лікаря-імунолога (каб.308), або в клініко-діагностичній лабораторії.
Звернення до лікаря є дуже важливим, бо в ході до тестової і після тестової консультації, пацієнт має можливість отримати вичерпну інформацію на всі запитання щодо цієї проблеми.
Проходження обстеження на ВІЛ-інфекцію конфіденційне й здійснюється в режимі лікар-пацієнт.
Олеся КОРСУНСЬКА