« Назад |
Мечниківські лікарі готові ділитися набутим досвідом
No documents found
5-6 квітня в лікарні Мечникова проходила науково-практична конференція “Війна в Україні: патоморфоз психічних та поведінкових розладів” (
ХХІ Платоновські читання). Місце проведення конференції було обрано не випадково. За останні чотири роки мечниківським лікарям вдалося набути не лише унікальний практичний досвід лікування військових травм, а й досвід відновлення психічного здоров'я і психологічного стану пацієнтів, які постраждали внаслідок військових дій. І сьогодні мечниківці готові ділитися цим досвідом.
Конференція пройшла під патронатом Дніпропетровської обласної ради та Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА, за участі професора, завідувача кафедри психотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО) Бориса МИХАЙЛОВА, ректора ДЗ “Дніпропетровська медична академія МОЗ України” професора Тетяни ПЕРЦЕВОЇ, професора, директора ДУ “Інститут неврології, психіатрії та наркології Академії медичних наук України” Ігоря ЛІНСЬКОГО, відомих професорів цього медичного напрямку, провідних спеціалістів у сфері неврології, психіатрії та наркології кращих медичних закладів України.
На початку конференції з вітальним словом до її учасників звернувся головний лікар лікарні ім. Мечникова, доктор медичних наук, профессор, Заслужений лікар України Сергій РИЖЕНКО. Він наголосив на актуальності теми конференції, побажав колегам плідної співпраці, а також заявив про готовність мечниківських лікарів ділитися досвідом з питання відновлення психічного здоров’я та психологічної реабілітації постраждалих внаслідок бойових дій, набутим за роки війни на Сході України, а також відзначив унікальність практичного досвіду мечниківських лікарів.
В рамках першого дня конференції пройшло два секційних засідання, на яких були обговорені питання щодо відновлення психічного здоров’я та стабілізації психологічного стану постраждалих внаслідок бойових дій.
Особливу увагу учасники конференції приділили ознайомленню з досвідом роботи в цьому напрямку Центру психосоматичних розладів лікарні Мечникова (далі Центр), який очолює психіатр, доктор медичних наук, Заслужений лікар України Світлана МОРОЗ. Практично з моменту надходження до лікарні Мечникова перших постраждалих із зони АТО, фахівці Центру стали поруч з хірургами, травматологами та анестезіологами для надання високо професійної психолого-психіатричної допомоги всім категоріям громадян, які постраждали в результаті бойових дій.
На підставі практичного досвіду спеціалістами Центру визначені основні психічні розлади для всіх верст населення, пов'язані з наслідками бойових дій, особливості психічного здоров'я людей в екстремальних умовах життєдіяльності, перебіг психічних порушень у різних категорій постраждалих.
На основі цієї роботи була видана однойменна з темою конференції книга “Війна в Україні: патоморфоз психічних та поведінкових розладів”. Автори цієї книги: Борис МИХАЙЛОВ, Сергій РИЖЕНКО і Світлана МОРОЗ мали нагоду особисто презентувати це унікальне видання своїм колегам.
На підставі власного досвіду спеціалістами Центру також була розроблена та науково обґрунтована комплексна Програма реабілітації для учасників бойових дій.
Цей унікальний досвід має не тільки величезне практичне і наукове значення, а й суспільно-соціальне - для повного і об'єктивного усвідомлення проблем і наслідків, пов'язаних з військовими діями на Сході України.
У ході конференції, головний лікар Сергій РИЖЕНКО подякував колегам за плідну працю й наголосив на тому, що в лікарні Мечникова створені всі умови для продовження роботи у цьому напрямку.
“В Центрі створені всі умови для забезпечення якісної діагностики та лікування різноманітних психічних розладів. У своєму розпорядженні він має сучасне діагностичне обладнання, бази з проведення необхідних лабораторних досліджень. За підтримки обласної влади лікарню Мечникова оснащено найсучаснішим лікувальним і діагностичним медичним обладнанням, що не лише забезпечує надання якісних медичних послуг, а й дає можливість впроваджувати нові методики лікування, вести наукову діяльність, наближаючись до європейського рівня, в тому числі і в питаннях відновлення психічного здоров’я і психологічної реабілітації наших воїнів”, - сказав Сергій Анатолійович.
За матеріалами конференції планується опублікувати збірник тез у спеціальному випуску журналу ”Чоловіче здоров’я, гендерна та психосоматична медицина”, який стане додатковим посібником для спеціалістів цього профілю.
ПРЕЗЕНТАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ
Головний лікар Сергій РИЖЕНКО - відео, презентація
Завідувач психоневрологічного відділення Світлана МОРОЗ - відео, презентація