ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Login Зворотній зв'язок Мапа сайту
« Назад | Закон парних випадків

No documents found



Судинні нейрохірурги лікарні Мечникова практично одночасно боролися за життя двох підлітків з тяжкою патологією судин головного мозку: 15-річної дівчинки з геморагічнимінсультом внаслідок розриву аневризми та 14-річного хлопчика з артеріовенозною мальформацією.

Патології головного мозку, зазвичай, виникають у людей середнього та старшого віку. Але, як відмічає завідуючій відділення судинної нейрохірургії Сергій ГРИГОРУК, останнім часомця проблема значно помолодшала. Лікування у відділенні одразу двох пацієнтів підліткового віку – яскраве тому підтвердження. "Зазвичай, ми маємо справу з дорослими пацієнтами, але, маючи великий практичний досвід з лікування складних патологій судин головного мозку, ми не могли не допомогти цим дітям, які практично знаходилися на межі життя і смерті. Ми вдячні адміністрації нашої лікарні на чолі зголовним лікарем Сергієм РИЖЕНКОМ та голові Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Наталії БУДЯК за довіру та надану можливість лікувати цих двох дітей", - говорить Сергій Петрович. Дівчинка надійшла до лікарні в дуже тяжкому стані, в комі II ступеня. В результаті проведення комп'ютерної томографії була виявлена внутрішньомозкова гематома правої лобної частки великого об’єму з проривом крові у шлуночкову систему головного мозку. Після церебральної ангіографії - мішковидна аневризма в ділянці біфуркації правої внутрішньої сонної артерії, яка і стала причиною такого масивного крововиливу. "Хвора була прооперована в ургентному порядку, - розповідає Сергій ГРИГОРУК. - Виконано мікрохірургічне кліпування аневризми та видалення внутрішньомозкової гематоми».Не менш складна ситуація склалася і у хлопчика. Внаслідок розриву артеріовенозної мальформації, ще до надходження в лікарню, він переніс субарахноїдальний крововилив. "При надходженні хлопець скаржився на обмеження полів зору та періодично виникаючі спалахи в очах, і все це на фоні сильного головного болю, - розповідає лікар. - Хворий був обстежений, виявлена артеріовенозна мальформація правої потиличної частки. Здійснена мікрохірургічна екстирпація мальформації". За цими стислими коментарями судинних хірургів стоїть величезна робота справжніх професіоналів, надзвичайна емоційна напруга через високий рівень відповідальності за життя юних пацієнтів. Післяопераційний період у обох підлітків протікав з вираженою позитивною динамікою. "На сьогодні, обидва наші юні пацієнти виписані додому, - говорить завідуючій відділенням. Дівчинка в ясній свідомості та майже повністю відновлена, без неврологічного дефіциту (рухи в кінцівках в повному обсязі). Хлопчик відмічає розширення полів зору та відсутність спалахів в очах, головний біль не турбує".

Сергій ГРИГОРУК зазначає, що у лікуванні дітей, крім судинних нейрохірургів, брали участьі медпрацівники відділення реанімації № 2: лікарі, медсестри, молодший медичний персонал, які діяли на високому професійному рівні.«Ми пишаємося тим, що працюємо в лікарні Мечникова, де створені всі умови для надання високоспеціалізованої медичної допомоги, де весь колектив діє як єдиний механізм. За останні чотири роки, рятуючи бійців, ми набули додатковий практичний досвід, який сьогодні допомагає нам у лікуванні цивільного населення, як у цьому випадку, дітей з найскладнішою патологією судин головного мозку» - висловлюючи позицію колективу відділення судинної нейрохірургії, говорить Сергій ГРИГОРУК.




 
 
РОЗШИРЕНА ВЕРСІЯ