Назад
ПОРОНІК С.В. "Поки ми бачимо - ми не розуміємо, ЩО таке зір..."
Анні всього
30, але доля приготувала їй серйозні випробування. Протягом останніх місяців від важкої хвороби помирає чоловік, сильно хворіє мати. І до всіх бід, вона протягом кількох місяців практично повністю втрачає зір...
З листопада минулого року Анна стала відзначати поступове зниження зору, в зв'язку з чим звернулася за допомогою до лікаря за місцем проживання - Донецька область. З огляду на проблеми із зором, хвора проходила лікування у офтальмолога.
На початку березня цього року, її стан став погіршуватися - різко впав зір, турбував головний біль. У зв'язку з цим, вона була направлена на консультацію до невропатолога. При проведенні МРТ головного мозку виявлена пухлина. Велике новоутворення мозку - аденома гіпофіза поширювалася вгору, здавлювала зорові нерви, викликаючи їх атрофію. Крововилив у пухлину став причиною різкого зниження гостроти зору на одне око.
Знайомий Анни, який раніше проходив лікування в лікарні Мечникова, і якому була успішно видалена пухлина головного мозку у відділенні нейрохірургії № 2, порадив звернутися за допомогою саме в нашу лікарню.
На момент надходження до відділення церебральної нейрохірургії № 2 Аня бачила тільки обриси обличчя співрозмовника, а одне око розрізняв тільки світло і темряву. Після низки дообстежень і огляду вузькопрофільних фахівців (офтальмолог, ендокринолог) був встановлений остаточний діагноз: макроаденома гіпофізу (пролактинома) з крововиливом. Хіазмальний синдром.
Було прийнято рішення діяти невідкладно, і вже на наступний день операційна бригада в складі завідувача відділенням доктора медичних наук Андрія СІРКО, ЛОР-лікаря Олена САФРОНОВОЇ, асистента лікаря-нейрохірурга Григорія ПИЛИПЕНКО і анестезіолога Романа ШКАПЯКА провела складну операцію з видалення пухлини. У лікарні Мечникова виконано тотальне видалення великої аденоми гіпофізу з крововиливом в супраселярні ділянки пухлини трансназальним доступом з використанням сучасного обладнання: системи нейронавігаціі BrainLab, мікроскопа CarlZeiss OPMIVARIO 700, ендоскопічної ассістенції.
Пробудження після наркозу у таких пацієнтів завжди чекаєш з нетерпінням і тривогою! Через кілька годин після операції складно було зрозуміти, чи змінився зір, але вранці нас чекало справжнє диво: Аня не тільки добре стала розрізняти обличчя і з цікавістю нас розглядала, але і змогла прочитати текст в книзі! Через тиждень - виписалася, і ми віримо, що на складному життєвому шляху дівчини, нарешті, будуть тільки хороші, радісні події!
Бережіть себе! Якщо з’явилися симптоми хвороби, не вагаючись, звертайтесь до лікарів. Пам'ятайте, навіть в складних ситуаціях вам зможуть допомогти в лікарні Мечникова. А з відкриттям Центру ендоскопічної хірургії наші можливості значно розширяться.
Станіслав ПОРОНІК