ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Головна  |  Мапа сайту  |  Зворотній зв'язок
ПРО НАС
 
КОНТАКТИ
 
НОВИНИ
 
ПОЛІКЛІНІКА
 
СТАЦІОНАР
 
Для пацієнта
 
Фінансова звітність
 
Державні закупівлі
 
Публікації, виступи
 
Газета лікарні
 
Вакансії
 
Відгуки
 
ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС
Ім'я:
 Пароль:
Увійти
Довідкове бюро (з 08:00 до 21:00):
+380 (56) 371-58-20
Назад 
МІРОШНИЧЕНКО А.А. "27 вересня - Всесвітній день серця"

Коли кардіологи на конгресах і конференціях обговорюють свої найбільш важливі завдання, в першу чергу завжди звучить слово "профілактика".

І справа не тільки в тому, що золоте правило "будь-яку хворобу простіше попередити, ніж лікувати" також справедливо і для серцево-судинних захворювань.

На жаль, немає в кардіології таких хвороб, які б легко і просто виліковувались без сліду для організму.

Наприклад, якщо говорити про гіпертонічну хворобу, то лікування має на увазі постійний прийом ліків для утримання кров'яного тиску в межах норми.

Інфаркт, незважаючи на постійне вдосконалення тактик лікування, несе ризик летального результату.

За статистикою МОЗ, ускладнення серцево-судинних захворювань вносять більш 66 % в цифри передчасної смертності.

Тоді як заходи профілактики - досить прості, їх ефективність неодноразово доведена і перевірена практикою.

Існує поняття індивідуально прогнозованого ризику - інакше кажучи, ймовірності в певному віці захворіти тим чи іншим серцево-судинним захворюванням, а також фактори, які цю ймовірність збільшують або зменшують.

Ризик вище для чоловіків, також він збільшується з віком.

Нам не дано змінити факт народження чоловіком чи жінкою, та й повернути час назад ще нікому не вдавалося - тому ці фактори називають немодіфіціруемі.

Але є цілий список інших ризиків - які можна, більше того, необхідно змінити!

Куріння.

Куріння категорично несумісне зі здоров'ям серця і судин!

А продовжувати палити, знаючи про свій кардіологічний діагноз - формене самогубство.

Дослідження показали, що куріння в два рази збільшує ризик повторного інфаркту, обтяжує перебіг будь-якого іншого захворювання.

Так що робимо перший крок - кидаємо палити: абсолютно безкоштовно і дуже ефективно з точки зору зниження ризиків.

Алкоголь.

Не буває безпечної або "корисної" кількості або сорту випивки.

Періодично відроджується і циркулює в різних варіаціях небезпечний міф про те, що лікарі, нібито, рекомендують червоне вино.

Немає і не може бути таких рекомендацій!

Підвищений артеріальний тиск.

Як гіпертонічна хвороба, так і взагалі будь-які епізоди підвищеного тиску, незалежно від їхньої природи вносять істотний внесок у розвиток як гострих станів (інфаркт, інсульт), так і хронічних (хронічні серцева і судинно-мозкова недостатність і т.д.).

На сьогоднішній день у нашому розпорядженні є сучасні комбіновані препарати, за допомогою яких ми можемо натиснути на всі важелі розвитку гіпертонії, створити таку схему лікування, яка допоможе пацієнту роками утримувати АТ в нормальних межах.

Підвищений рівень глюкози у крові.

У даному випадку мова йде або про цукровому діабет другого типу, або про попередніх йому станах, і всі вони також здатні ускладнити перебіг будь-якого серцево-судинного захворювання.

Надмірна вага. Ризик посилюють як ожиріння в його клінічній формі, так і просто ІМТ вище норми.

Відомий один-єдиний дієвий принцип зниження ваги - витрачати калорій більше, ніж отримуєш з їжею.

Таким чином, можна більше витрачати - за рахунок фізичних навантажень (гімнастика, плавання, прогулянки), і обмежити калорійність свого денного раціону.

Складність полягає в тому, що при хворому серці перший спосіб вже стає недоступний - воно просто не впорається з навантаженням, тому пацієнтам доводиться знижувати вагу тільки за рахунок дієти.

Висновок: потурбуватися нормалізацією ваги потрібно вчасно, поки зі здоров'ям ще все в порядку.

Високий рівень холестерину крові.

Він стає основною причиною розвитку атеросклерозу - холестеринові "бляшки" звужують просвіт судини і погіршують потік крові.

Згодом можуть розвиватися ішемічна хвороба серця, інфаркт, ішемія головного мозку, інсульт, ниркова недостатність, гангрени нижніх кінцівок.

Усіх цих страшних наслідків можна уникнути за допомогою лікування препаратами для зниження рівня холестерину і гіпохолестеринової дієти.

Визначити рівень холестерину крові вам можуть практично в будь-якій лабораторії, тому дізнайтеся свій результат і, якщо він підвищений, разом з лікарем почніть приймати заходи щодо його зниження.

Рекомендації гіпохолестеринової дієти також допомагають попередити ожиріння, їх абсолютно не складно втілити в повсякденному сімейному меню.

Стреси.

Не варто переоцінювати власну емоційну "витривалість" - негативні емоції, робота "на знос", хвилювання і переживання ще нікому не принесли користі.

Розвивайте навички управління емоціями, вчіться простіше ставитися до неминучих неприємностей, шукайте джерела простих радощів, можливість розслабитися і відволіктися від проблем.

Коли починати профілактику серцево-судинних захворювань?

Відповідь може бути тільки один - прямо зараз.

Модифікувати звичний спосіб життя в бік більш здорового харчування, боротьби з гіподинамією, стресами, з дитинства ростити дитину в атмосфері корисних звичок -просто.

Для цього не потрібно нічого, крім усвідомленого бажання і сили волі.

Лікар-кардіолог Ганна МІРОШНИЧЕНКО