ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Головна  |  Мапа сайту  |  Зворотній зв'язок
ПРО НАС
 
КОНТАКТИ
 
НОВИНИ
 
ПОЛІКЛІНІКА
 
СТАЦІОНАР
 
Для пацієнта
 
Фінансова звітність
 
Державні закупівлі
 
Публікації, виступи
 
Газета лікарні
 
Вакансії
 
Відгуки
 
ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС
Ім'я:
 Пароль:
Увійти
Довідкове бюро (з 08:00 до 21:00):
+380 (56) 371-58-20
Назад 
БОРИСОВА Ю.В."Трансмісивні хвороби"

Влітку, одне з самих більших задоволень – дозвілля біля водоймів.

Але іноді такий відпочинок може виявитись небезпечним, за рахунок агресивних комах, укуси яких призводять до появи у людей трансмісивних хвороб.

Зараження відбувається при укусі комарами, кліщами, блохами тощо, при потраплянні інфікованих виділень переносників на шкіру і слизові оболонки.

Найпоширенішими трансмісивними інфекціями, що типові для південних регіонів, але часто ввозяться до України, є малярія, шкірний та вісцеральний лейшманіози, особливі глистяні хвороби – філяріози.

Як повідомила Державна санітарно-епідемічна служба, серед трансмісивних інфекційних хвороб в Україні особливе епідемічне значення мають малярія, лейшманіоз, дирофіляріоз, кліщовий вірусний енцефаліт, хвороба Лайма, туляремія, гарячка Західного Нілу, марсельска та Ку-гарячки.

Це пов’язано з наявністю переносників збудників та сприятливими клімато-географічними умовами для їх розвитку в організмі членистоногих.

Комари, мокреці, мошки, москіти, ґедзі – утворюють комплекс двокрилих комах під загальною назвою “гнус”, та заподіюють істотну шкоду здоров'ю людини.

Їх яйця, личинки і лялечки розвиваються у воді, вологому ґрунті, залишках тварин і рослин, що гниють, живих рослинах і тваринах.

В Україні місця масового виплоду гнусу зосереджені в поліських районах, Карпатах, заплавах великих річок, заболочених ставках, верхів’ях водосховищ, лиманах, районах рисосіяння та ін.

Онхоцеркоз, або "річкова сліпота", це паразитарна хвороба, що передається при укусах інфікованих мошок, які розмножуються в річках і струмках зі швидкою течією.

З метою профілактики зараження на трансмісивні хвороби, під час перебування на територіях близ водоймів, слід уникати укусів комарів, кліщів та інших членистоногих, використовувати репеленти (речовини, що відлякують комах), протикомаринні сітки, перед виїздом у регіон, де можливе зараження на трансмісивні хвороби, необхідно отримати консультацію лікаря, пройти необхідні щеплення, розпочати прийом протималярійних препаратів для особистої хіміопрофілактики малярії.

У разі захворювання, будь-якого підвищення температури під час перебування на небезпечних територіях чи після повернення, слід звернутись до лікаря, повідомивши його про виїзд до ендемічної країни протягом останніх трьох років, та виконувати всі його рекомендації.

Бажаю Вам безпечного відпочинку влітку!

Лiкар терапевт Юлія БОРИСОВА