ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Головна  |  Мапа сайту  |  Зворотній зв'язок
ПРО НАС
 
КОНТАКТИ
 
НОВИНИ
 
ПОЛІКЛІНІКА
 
СТАЦІОНАР
 
Для пацієнта
 
Фінансова звітність
 
Державні закупівлі
 
Публікації, виступи
 
Газета лікарні
 
Вакансії
 
Відгуки
 
ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС
Ім'я:
 Пароль:
Увійти
Довідкове бюро (з 08:00 до 21:00):
+380 (56) 371-58-20
Назад 
БИКОВСЬКА Л.Ю. "Всесвітній день серця"

З ініціативи Всесвітньої федерації серця і підтримки ВООЗ, а також ЮНЕСКО, щорічно 29 вересня святкується Всесвітній день серця.

Мета проведення всесвітнього дня серця - підвищити усвідомлення в суспільстві небезпеки, яка викликана епідемією серцево-судинних захворювань у світі, а також ініціювати всеосяжні профілактичні заходи відносно ішемічної хвороби і мозкового інсульту в усіх групах населення.

Всесвітній день серця в 2014 році проводиться під девізом "Серце для життя".

У партнерстві з ВООЗ, Всесвітня федерація серця проводить заходи більш ніж в 100 країнах.

В даний час серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті в світі: щорічно вони забирають понад 17 мільйонів людських життів. На жаль, в нашій країні значно помолодшав вік пацієнтів із серцево - судинними захворюваннями, особливо за рахунок чоловіків працездатного віку.

Фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань та інсульту включають:

- Підвищений кров'яний тиск,

- Підвищений рівень холестерину і глюкози в крові,

- Куріння,

- Недостатнє споживання овочів і фруктів,

- Надмірне споживання кухонної солі,

- Надмірна вага і ожиріння,

- Фізичну інертність.

Більшість рекомендованих профілактичних заходів носять універсальний характер і показані не тільки при серцево-судинних захворюваннях, але й для цілого ряду неінфекційних захворювань.

Планомірна і систематична боротьба за усунення по можливості всіх факторів ризику серцево-судинних захворювань принесе свої плоди і дозволить уникнути розвитку важких захворювань: інфаркту міокарда та мозкових інсультів.

В лікарні ім. Мечникова більше двох років працює кабінет первинної та вторинної профілактики серцево - судинних захворювань, де є можливість на професійному рівні розібратися зі складними формами порушення обміну холестерину, який найчастіше є причиною мультифокальних атеросклеротичних уражень різних судинних басейнів. Для цього використовуються інвазивні та неінвазивні методи досліджень.

В обласній лікарні ім. І.І. Мечникова з 1998 року працює ендоваскулярний центр, де проводяться ангіографічні дослідження артерій всіх судинних басейнів, в тому числі і коронарних артерій.

Коронарографія – дослідження судин серця з контрастною речовиною, є високоінформативним методом діагностики, що дозволяє оцінити ступінь звуження або перекриття атеросклеротичною бляшкою артерій серця. За результатами досліджень проводяться ендоваскулярні втручання: стентування і балона ангіопластика коронарних артерій, що дозволило зберігати щорічно сотні життів і покращувати якість життя пацієнтів.

Лікар кардіолог кабінету первинної та вторинної профілактики серцево-судинних захворювань обласної консультативної поліклініки БИКОВСЬКА Л.Ю.