ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Головна  |  Мапа сайту  |  Зворотній зв'язок
ПРО НАС
 
КОНТАКТИ
 
НОВИНИ
 
ПОЛІКЛІНІКА
 
СТАЦІОНАР
 
Для пацієнта
 
Фінансова звітність
 
Державні закупівлі
 
Публікації, виступи
 
Газета лікарні
 
Вакансії
 
Відгуки
 
ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС
Ім'я:
 Пароль:
Увійти
Довідкове бюро (з 08:00 до 21:00):
+380 (56) 371-58-20
Назад 
КОРСУНСЬКА О.І. "Поліноз – симптоми лікування, профілактика"

Поліноз – це різновид алергії, що розвивається під впливом пилку деяких дерев, чагарників і трав, проявляється у вигляді риніту та кон'юнктивіту, має сезонний характер, яскраві симптоми і високу поширеність.

В результаті чого якість життя і працездатність людей, схильних до цього захворювання значно знижується.

Основу патогенезу становить алергічна реакція негайного типу.

Серед структурних компонентів пилку є особливі "фактори проникності", завдяки яким відбувається її впровадження зерен в епітеліальну слизову оболонку.

Спочатку вона проникає в організм, що стає можливим в результаті пошкодження бар'єрних властивостей верхніх дихальних шляхів.

Далі розвивається місцеве запалення, внаслідок якого розчинні об'єднання алергенів потрапляють в кровотік, наростає сенсибілізація.

В цей час еозинофіли починають виробляти особливий еозинофільний катіонний білок.

Він в свою чергу призводить до пошкодження миготливого епітелію дихальних шляхів і звільнення запальних медіаторів, які викликають патофізіологічну фази алергічної реакції.

Під впливом гістаміну судини розширюються, внаслідок чого відбувається набряк слизових оболонок, гладка мускулатура спазмируется, дихання утруднюється, виробляється велика кількість слизу.

Запальний процес у верхніх дихальних шляхах характеризується порушенням носового дихання, рідким виділеннями з носових ходів і сверблячкою.

При кон'юнктивіті спостерігається свербіж і гіперемія повік.

Турбує світлобоязнь, відчуття стороннього предмета і печіння в очах.

До цих симптомів може приєднатися бактеріальна інфекція.

Якщо в процес втягується слизова бронхів, можуть з'явитися напади бронхіальної астми, які виражаються задухою, тяжкістю в грудній клітці, свистящими хрипами і сухим кашлем.

Зазвичай ці симптоми оборотні і минають після того, як перестає цвісти рослина-алерген.

Спостерігаються загальні симптоми полінозу: слабкість, головний біль, знервованість, відсутність апетиту, зниження працездатності і зосереджування, порушення сну.

Лікування полінозу.

Лікувальні дії при полінозі залежать від сезону, фази хвороби і включають в себе: видалення факторів, що викликають захворювання (елімінація алергенів); проведення алерген-специфічної імунотерапії (СІТ); фармакотерапію.

Рекомендується: тримати зачиненими вікна у приміщенні; користуватися повітряочисниками (кондиціонерами); обмежувати перебування на вулиці в суху сонячну погоду; уникати виїздів за місто; не контактувати з схожими рослинними алергенами.

Специфічна імунотерапія – метод введення постійно зростаючих доз алергену, що проводиться з метою зниження чутливості до нього в природних умовах.

Фармакотерапія. Залежить від тяжкості симптомів і базується на застосуванні антигістамінних засобів і топічних (місцевих) глюкокортикостероїдів.

Профілактика. Профілактичні заходи бувають первинними і вторинними.

Вони спрямовані на виключення контакту з алергенами і на запобігання попадання пилку на слизові оболонки.

Первинна профілактика необхідна для попередження розвитку алергії.

Вона включає в себе: збалансоване харчування; позбавлення від шкідливих звичок; фізичне оздоровлення і гартування організму; обмеження антигенного навантаження; використання неалергенных рослин в озелененні міста.

Вторинна профілактика проводиться з метою запобігання сезонних загострень або полегшення основних симптомів і полягає в застосуванні описаних вище лікарських препаратів.

Повністю перемогти поліноз не вдасться, але можна навчитися його контролювати, виконуючи рекомендації лікаря.

Головний позаштатний спецiалicт

Днiпропетровськоi областi з iмунологii Олеся КОРСУНСЬКА