Назад
Анестезія при кесаревому розтині
У відділенні прийнята тактика вибору методу та способу анестезії залежно від ступеня операційного ризику, стану центральної гемодинаміки, характеру супутньої патології та інших вимог, як то побажання хворої «бути присутньою» на операції чи ні, або ургентність операції. Це дає можливість індивідуалізувати анестезіологічну допомогу для кожної хворої та зменшити ризик можливих ускладнень. Вид і метод анестезії визначається після комплексної оцінки напередодні планової операції, або безпосередньо перед ургентною операцією. В ургентних випадках проводиться корекція гомеостазу, профілактика порушень гемодинаміки, після чого визначається вид і метод анестезії.
При відсутності інших вимог та протипоказань методами вибору при кесаревому розтині є реґіонарні види анестезії, серед яких перевагу мають комбінована спинально-епідуральна та пролонгована епідуральна анестезія, які забезпечують надійну анестезію під час операції та аналгезію в ранньому післяопераційному періоді.
При виникненні труднощів у виборі тактики анестезії у вагітних із складною супутньою патологією звертаюсь за консультацією до співробітників кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ДДМА.
Таким чином, диференційований підхід до вибору певного виду та методу анестезії з урахуванням об’єму оперативного втручання і стану хворого дозволяє звести до мінімуму небезпеку анестезії і полегшити перебіг післяопераційного періоду.