Назад
АВКСЕНТЬЄВА Ю.В. "Мiжнародний день боротьби з раком молочноi залози"
Рак молочної залози (РМЗ) — найпоширеніше і найнебезпечніше онкологічне захворювання серед жіночого населення України, що характеризується найбільш високими показниками захворюваності і смертності.
Існують і такі фактори вплив яких неможливо уникнути або зменшити:
1. Вік
2. Спадкові фактори
3. Ранній вік початку менструації
4. Пізня менопауза
5. Доброякісні захворювання молочної залози
Вплив деяких факторів ризику кожна жінка має змогу контролювати сама, наприклад:
1. Зловживання алкоголем
2. Паління тютюну
3. Малорухливий спосіб життя
4. Зайва вага/ожиріння
5. Пізні пологи або відсутність дітей
6. Замісна гормональна терапія
7. Гормональна контрацепція

Зважаючи на те, що рак молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок всього світу, а також, що за допомогою первинної профілактики можливо досягти деякого зниження ризику захворюваності, все ж головним заходом у боротьбі проти раку молочної залози залишається його раннє виявлення.
Виявлення хвороби на ранніх стадіях є запорукою поліпшення результатів лікування і подовшення життя пацієнтів.
Ступінь ймовірності раннього виявлення раку молочної залози у жінок підвищується при обізнаності їх відносно ознак і симптомів, а також скринінгу та ранньої діагностики захворювання.
Необхідно обов'язково підкреслити, що на сьогодні лікування РМЗ є комплексним, тобто включає в себе поєднання згаданих вище методів.
Сучасне лікування в онкології взагалі, і в онкомамології зокрема, базується на наступних засадах: індивідуалізація протипухлинного лікування; зменшення розширених операцій і, відповідно, збільшення відсотка органозберігаючих хірургічних втручань; обмеження видалень реґіонарних лімфатичних вузлів лише тими, які уражені; планування системного лікування з урахуванням факторів прогнозу.
Акушер-гiнеколог Юлія АВКСЕНТЬЄВА