ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
лікарня без болю
Головна  |  Мапа сайту  |  Зворотній зв'язок
ПРО НАС
 
КОНТАКТИ
 
НОВИНИ
 
ПОЛІКЛІНІКА
 
СТАЦІОНАР
 
Для пацієнта
 
Фінансова звітність
 
Державні закупівлі
 
Публікації, виступи
 
Газета лікарні
 
Вакансії
 
Відгуки
 
ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС
Ім'я:
 Пароль:
Увійти
Довідкове бюро (з 08:00 до 21:00):
+380 (56) 371-58-20
Назад 
АГАФОНОВА О.С. "До всесвітнього дня гемофілії"

Гемофілія – важке спадкове генетичне захворювання, що викликане уродженою відсутністю факторів згортання крові VIII або ІХ.

Хвороба характеризується порушенням системи згортання крові та проявляється частими крововиливами до суглобів, м’язів та внутрішніх

органів. Крововилив до життєво важливих органів може призвести до стану, небезпечного для життя хворого. Часті крововиливи до суглобів призводять до їх незворотного руйнування та ранньої інвалідності.

Основним принципом лікування хворих на гемофілію, є замісна гемостатична (трансфузіонна) терапія шляхом інфузій концентрату факторів згортання крові VIII або ІХ.

Лікуйте кровотечу швидко!

Лікування вдома – найбільш ефективне, т.я. значно скорочується час між початком кровотечі та початком її лікування, що для хворого на гемофілію має вирішальну роль.

За швидкої зупинці кровотечі зменшується біль, завдається менша шкода суглобам, м’язам та органам. Крім того, швидка зупинка кровотечі потребує менш тривалого лікування та меншу кількість введеного антигемофільного фактору.

1. Будьте у добрій фізичній формі! Сильні м’язи допоможуть Вам захиститися від поодиноких кровотеч (без явної причини) та проблем із суглобами.

2. Не приймайте аспірин! Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) може провокувати кровотечі.

3. Уникайте внутрішньом’язових ін’єкцій. Хворим на гемофілію не протипоказані ін’єкції, що запобігають іншим захворюванням. Тим не менш, введення голки до м’язу може викликати болісну кровотечу.

4. Бережіть зуби. Видалення зубів викликає кровотечу. Для запобігання проблем регулярно чистьте зуби та дійте за порадами Вашого стоматолога.

5. Носіть на грудях або руці інформацію щодо Вашої хвороби. Носіть на ланцюжку або браслеті пластинку з інформацією щодо Вашої хвороби, щоб у разі виникнення нещасного випадку люди легко могли про неї дізнатися та вчасно надати першу допомогу.

Регулярно звертайтеся до Вашого лікаря або медсестри.

Лікар-гематолог консультативної поліклініки АГАФОНОВА О.С.