Назад
КОРСУНСЬКА О.І. "1 березня - Всесвітній день імунітету"
День обраний невипадково - на початку весни проблеми, пов'язані з ослабленням функцій імунної системи, виражені особливо яскраво.
Мета Всесвітнього дня імунітету - інформувати населення про значення, особливості функціонування імунної системи і способи її зміцнення (насамперед, зміна способу життя).
Останнім часом відзначається підвищення частоти імунодефіцитів, аутоімунних, алергічних, імунопроліфератівних захворювань. Всі ці патології вимагають тривалого і дорогого лікування.
Загальну тенденцію до підвищення имунопатологiй пов'язують з впливом чинників навколишнього середовища, зокрема з погіршенням екологічної ситуації.
Крім того, в силу дії ряда факторів (стрес, метаболічні порушення, гіподинамія і т. д.) загальна імунологічна опірність людей поступово знижується, що проявляється зростанням імунозалежних захворювань.
Специфіка профілактики полягає в тому, що, попереджаючи або своєчасно коректуючи порушення імунітету, можна запобігти виникненню захворювань багатьох органів і систем.
Система імунітету починає створюватися ще в утробі матері. І навіть після народження дитина деякий час знаходиться під захистом імунітету, отриманого від матері через плаценту, а пізніше при харчуванні материнським молоком.
Потім будь-який контакт з мікроорганізмом або алергеном запам'ятовується імунною системою і на кожен вірус або бактерію відповідь буде своя, суто специфічна.
На цьому будується система вакцинації. Організму не потрібно переносити такі важкі хвороби як поліомієліт, дифтерія, кір, коклюш та ін.
Вакцинація створює "імунну пам'ять". Щеплені люди іноді теж хворіють, але важких ускладнень від інфекцій імунна система не допустить.
Імунітет, що накопичується протягом усього життя після перенесених хвороб або щеплень, називається набутим. Існує також вроджений імунітет - генетично успадковується несприйнятливість до хвороби.
Всесвітній день імунітету - це ще одна можливість підкреслити важливість і значущість здорового способу життя, збереження головного ресурсу людства - здоров'я.
Адже здоровий імунітет дозволяє людині уникнути більшості захворювань, прожити здорове і повноцінне життя.
Лiкар клiнiчний iмунолог Олеся КОРСУНСЬКА