ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Відповідно до ст. 91 КПК України судові витрати складаються, зокрема, із сум, витрачених на зберігання, пересилання і дослідження речових доказів. Ці витрати згідно з ч. 1 ст. 93 цього Кодексу, покладаються на засуджених
 
 

Відповідно до ст. 91 КПК України судові витрати складаються, зокрема, із сум, витрачених на зберігання, пересилання і дослідження речових доказів. Ці витрати згідно з ч. 1 ст. 93 цього Кодексу, покладаються на засуджених

Ухвала колегії суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України
від 7 вересня 2004 р.
(в и т я г)

Яворівський районний суд Львівської області вироком від 30 вересня 2002 р. засудив Р. за ч. 1 ст. 201 КК із застосуванням ст. 69 цього Кодексу на три роки позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК звільнив його від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком один рік і з покладенням обов’язків, передбачених ст. 76 того ж Кодексу.

В апеляційному порядку справа не розглядалася.

Цей же суд постановою від 2 січня 2003 р. звільнив Р. від сплати платежів за зберігання речових доказів на складі Галицької митниці.

У касаційному поданні прокурор просив постанову суду скасувати і направити справу на новий судовий розгляд, оскільки суд не навів підстав прийняття такого рішення.

Заслухавши суддю-доповідача, думку прокурора, перевіривши матеріали справи та обговоривши наведені у поданні доводи, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.Відповідно до ст. 91 КПК судові витрати складаються, зокрема, із сум, витрачених на зберігання речових доказів. Вони згідно зі ст. 93 цього Кодексу стягуються в дохід держави з осіб, щодо яких постановлено обвинувальний вирок.

Як убачається з матеріалів справи, суд постановив стягнути із засудженого 300 грн. за проведення товарознавчої експертизи і повернув йому речові докази.

За заявою засудженого суд звільнив його від сплати платежів за зберігання речових доказів на складі Галицької митниці. Жодних мотивів прийнятого рішення в постанові не наведено; від якої суми платежів звільнено засудженого, на кого мають бути покладені судові витрати, в якій сумі та за який період, — не зазначено.

Крім того, при розгляді цього питання суд думку представника Галицької митниці не з’ясував і доказів, які мають значення для правильного вирішення питань, пов’язаних із виконанням вироку, не дослідив.

З огляду на наведене колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України касаційне подання прокурора задовольнила: постанову Яворівського районного суду Львівської області від 2 січня 2003 р. скасувала і направила справу на новий судовий розгляд в іншому складі суду.

© 2024. Верховний Суд України. Розробка http://www.viaduk.net" style="color:#ffffff;">Віадук-Телеком